• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Русский
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Казахстаном
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 21:47

Важливою складовою українсько-казахстанських відносин є культурно-гуманітарне співробітництво.

Чинні двосторонні нормативно-правові документи, які складають договірно-правову базу в зазначеній сфері, дозволяють розвивати і поглиблювати практично всі напрями двосторонньої гуманітарної співпраці.

Це, зокрема, такі:

1. Договір про співробітництво між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України і Республіканською корпорацією "Телебачення і Радіо Казахстану" від 21.09.1995 р.;

2. Угода про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Казахстан від 14.10.1997 р.;

3. Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Казахстан про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту, наукові (вчені) ступені і вчені звання від 26.09.2001 р. (затверджена 20.08.2003 р.; чинна для України з 04.06.2007 р.);

4. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Казахстан про співробітництво в галузі туризму від 24.04.2003 р.;

5. Угода між Державним комітетом телебачення і радіомовлення України та Міністерством культури, інформації та спорту Республіки Казахстан про співробітництво у сфері інформації від 30.05.2005 р.;

6. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Казахстан про співробітництво в галузі молодіжної політики від 30.05.2005 р. (затверджена 03.09.2009 р.; чинна для України з 23.10.2009 р.);

7. Угода про співробітництво у сфері архівної справи між Державним комітетом архівів України та Міністерством зв’язку та інформації Республіки Казахстан від 21.05.2010 р.;

8. Угода між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співробітництво в галузі освіти і науки від 14.09.2010 р.;

9. Угода між Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту і Міністерством туризму та спорту Республіки Казахстан про співробітництво в галузі фізичної культури і спорту від 14.09.2010 р.;

10. Угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Казахстан про співробітництво в галузі військової освіти від 19.11.2012 р.

22 січня 2024 р. до Дня Соборності України в Посольстві України відкрито фотовиставку, присвячену знаменним подіям: проголошенню 1918 року ІV-го Універсалу Української Центральної Ради УНР та об’єднанню 1919 року УНР і ЗУНР в єдину суверенну державу.

24 лютого 2024 р. Посольством проведено захід, присвячений 2-й річниці протистояння України російській агресії, за участі глав іноземних дипмісій, акредитованих в РК.

Упродовж березня-квітня 2024 р. в українських громадах РК організовано «Місяць Кобзаря» з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, зокрема в Національній академічній бібліотеці РК розгорнуто виставку, в музеї Кобзаря м.Форт-Шевченко проведено заходи, в Державному музеї мистецтв РК ім. А.Кастєєва - виставку художніх творів.

У рамках виконання Указу Президента України від 30.09.2010 №928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» для учнів, які проживають за кордоном, Посольством було оголошено Конкурс серед української громади Казахстану. Переможцем в номінації «Поезія Тараса» став М.Воловик (ГО «Оберіг», м.Астана), який нагороджений дипломом ІІ ступеня.

16 квітня 2024 року Посольством проведено зустріч з керівництвом Гімназії №47, домовлено про проведення низки спільних заходів, присвячених українським національним святам, видатним українським діячам, тематиці голодоморів в Україні та Казахстані.

24 квітня 2024 р. у ході зустрічі з Предстоятелем Апостольської адміністратури для католиків візантійського обряду в Казахстані і Центральній Азії В.Говерою та священниками УГКЦ Астани, Павлодару, Караганди, Джезказгана обговорено питання співпраці з українськими громадами РК.

26 квітня 2024 року Посольство долучилося до заходів з вшанування подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У рамках комеморативних заходів відбулася церемонія покладання квітів до Меморіалу жертвам Чорнобильської трагедії у м.Астана. Продемонстровано фільм «Чорнобиль 22».

У травні 2024 р. до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, дипустановою спільно з Human Rights Hub (мм. Астана, Алмати) проведено показ фільму «Крим. Реалії. Тиха депортація», взято участь у науково-тематичній конференції в Академії Туреччини РК, організованій спільно з посольствами Литви, Туреччини, Киргизстану, Узбекистану, України, присвяченій татарам і караїмам - національним меншинам, які проживають на територіях цих держав. Підготовлено виступ на тему: «Крим у творчому житті А.Кримського».

16 травня 2024 р. до Всесвітнього дня вишиванки Посольством організовано захід на тему: «Вишиванка як родинна пам'ять».

У рамках відзначення 70-ти річчя членства України в ЮНЕСКО, 23 травня 2024 р. Посольство, у співпраці з художньою галереєю Sal-Seri м. Астана, організувало виставку «Чарівний світ українських рушників».

Триває робота, спрямована на створення передумов для приєднання Республіки Казахстан до кола держав, які визнали Голодомор 1932-1933 рр. в Україні геноцидом Українського народу. 31 травня 2024 р. відбулася низка заходів із вшанування 70-ї річниці пам'яті жертв Кенгірського повстання у концтаборі ГУЛАГ 1954 року, де 47 % від усіх полонених складали українці. У комеморативних заходах в мм. Жезказган і Сатпаєв (область Алатау) та м.Спаськ (Карагандинська обл.) взяли участь дипломати Посольства, які також виступили у ході тематичного «круглого столу» на тему Голодоморів в Україні та Казахстані.

1 червня 2024 р. з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, в рамках XVІІ Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «МОЇ ПРАВА-2024: 10 років українського опору збройній агресії РФ», було проведено Конкурс серед українських недільних шкіл РК. В номінації «Шкільний малюнок» перемогу здобула учениця української недільної школи м.Павлодар Н.Головчук.

28 червня 2024 р. у День Конституції України Посольством організовано «круглий стіл», присвячений 28-й річниці прийняття Конституції нашої держави.

У І-му півріччі 2024 р. в рамках бюджетної програми шість українських етно-культурних об’єднань Астани, Алмати, Атирау, Алматинської, Карагандинської та Мангістауської областей отримали фінансову допомогу для популяризації української мови, культури, традицій, проведення культурно-мистецьких заходів з нагоди 210-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, виставкової діяльності, забезпечення діяльності українських недільних шкіл та впорядкування місць поховань (місць пам’яті) видатних українців, належного догляду за пам’ятниками, меморіальними дошками, знаками.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux