• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Відкриття представництва і філії іноземної компанії в Республіці Казахстан
Опубліковано 26 квітня 2021 року о 10:45

Відкриття представництва і філії іноземної компанії в Республіці Казахстан регламентується Законом Республіки Казахстан «Про державну реєстрацію юридичних осіб та облікової реєстрації філій та представництв» (від 17 квітня 1995 року № 2198)

Відповідно до вищезазначеного нормативно-правового документу державній реєстрації підлягають усі юридичні особи, які створюються на території Республіки Казахстан, незалежно від цілей їх створення, роду і характеру їх діяльності, складу учасників (членів).

Філії та представництва юридичних осіб, розташовані на території Республіки Казахстан, підлягають обліковій реєстрації без набуття ними права юридичної особи.

Державна реєстрація юридичних осіб включає в себе перевірку відповідності документів, поданих на державну реєстрацію, видачу їм довідки про державну реєстрацію з присвоєнням бізнес-ідентифікаційного номера та занесення відомостей про юридичних осіб в Національний реєстр бізнес-ідентифікаційних номерів.

Міністерство юстиції Республіки Казахстанздійснює державну реєстрацію юридичних осіб, які є некомерційними організаціями таведення Національного реєстру бізнес-ідентифікаційних номерів.

Державна корпорація «Уряд для громадян» здійснює державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичних осіб, які є комерційними організаціями, а також здійснює державну реєстрацію припинення їх діяльності, облікову реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з облікової реєстрації їх філій і представництв відповідно до цього Закону.

Для реєстрації філії/представництва іноземної юридичної особи необхідно надати:

 • заяву за формою, встановленою Міністерством юстиції Республіки Казахстан. Заява підписується особою, уповноваженою юридичною особою, що створює філію (представництво), і скріплюється печаткою юридичної особи.
 • документ, що підтверджує сплату до бюджету Республіки Казахстан реєстраційного збору за облікову реєстрацію філії (представництва) юридичної особи, яка є некомерційною організацією, або документ, що підтверджує сплату до Державної корпорації «Уряд для громадян» за облікову реєстрацію філії (представництва) юридичної особи, що є комерційною організацією;
 • положення про філію (представництво) в трьох примірниках казахською та російською мовами, затверджене юридичною особою;
 • документ, що підтверджує місце знаходження філії (представництва). Документом, що підтверджує місце знаходження філії (представництва), є один з наступних документів: копія договору оренди, купівлі-продажу, документа, що підтверджує право на нерухоме майно, або інший документ, передбачений цивільним законодавством Республіки Казахстан;
 • при створенні філії (представництва) державним підприємством додатково подається документ, що підтверджує згоду Національного Банку або уповноваженого органу з управління державним майном (місцевого виконавчого органу) на створення філії (представництва) - документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням;
 • копію свідоцтва про реєстрацію іноземної юридичної особи в якості платника податків Республіки Казахстан, що містить бізнес-ідентифікаційний номер (БІН); документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням;
 • копії документів, що засвідчують особу керівника філії / представництва і засновників юридичної особи (в разі, якщо вони є фізичними особами) - документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням (посвідчення особи або паспорт);
 • для філії державного підприємства також необхідно документ про згоду власника або уповноваженого ним органу на створення філії – документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням (наприклад це рішення засновника про створення філії);
 • легалізовану/апостильовану виписку з торговельного реєстру або інший легалізований документ іноземної юридичної особи, що підтверджує, що іноземна юридична особа, що створює філію (представництво), є юридичною особою за законодавством іноземної держави – документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням (наприклад – свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи або довідка з egov про юридичну особу);
 • документ, що підтверджує податкову реєстрацію в країні інкорпорації іноземної юридичної особи, з зазначенням номера податкової реєстрації (або його аналога) – документ з перекладом на казахську і російську мови з нотаріальним засвідченням.

Державна реєстрація юридичної особи може бути проведена на підставі електронної заяви, поданої з використанням мережі Інтернет, в порядку, визначеному Міністерством юстиції Республіки Казахстан.

Для облікової реєстрації філії (представництва) до реєструючого органу подається заява за формою, встановленою Міністерством юстиції Республіки Казахстан. Заява підписується особою, уповноваженою юридичною особою, що створює філію (представництво), і скріплюється печаткою юридичної особи. У разі, якщо юридична особа є суб'єктом приватного підприємництва, скріплення заяви печаткою не вимагається.

До заяви додається документ, що підтверджує сплату до бюджету реєстраційного збору за облікову реєстрацію філії (представництва) юридичної особи, яка є некомерційною організацією, або документ, що підтверджує сплату до Державної корпорації «Уряд для громадян» за облікову реєстрацію філії (представництва) юридичної особи, що є комерційною організацією.

При державній реєстрації (перереєстрації), державної реєстрації припинення діяльності юридичних осіб, облікової реєстрації (перереєстрації), зняття з облікової реєстрації філій (представництв) стягується реєстраційний збір у порядку, визначеному Кодексом Республіки Казахстан «Про податки та інших обов'язкових платежів до бюджету» (Податковий кодекс), за винятком юридичних осіб, які є комерційними організаціями, їх філій та представництв.

Ціни на послуги з державної реєстрації юридичних осіб, які є комерційними організаціями, і облікової реєстрації їх філій і представництв, які реалізуються реєструючим органом, встановлюються уповноваженим органом, визначеним рішенням Уряду Республіки Казахстан з числа центральних державних органів, за погодженням з Міністерством юстиції Республіки Казахстан і антимонопольним органом.

Документом, що підтверджує державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи, облікову реєстрацію (перереєстрацію) філії (представництва), є довідка за формою, встановленою Міністерством юстиції Республіки Казахстан.

Довідка про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи містить в собі відомості про дату її видачі, бізнес-ідентифікаційний номер, дату державної реєстрації (перереєстрації), найменування та місцезнаходження юридичної особи, керівників і засновників (учасників). Якщо юридична особа, що відноситься до суб'єкта приватного підприємництва, здійснює свою діяльність на підставі типового статуту, то відомості про це відображаються в зазначеній довідці.

Довідка про облікову реєстрації (перереєстрації) філії (представництва) містить в собі відомості про дату її видачі, бізнес-ідентифікаційний номер, дату облікової реєстрації (перереєстрації), найменування та місцезнаходження філії (представництва), найменування юридичної особи, що створила філію (представництво).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux