• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Особливості казахстанського ринку Державних закупівель
Опубліковано 13 серпня 2020 року о 10:19
 • Проведення державних закупівель проводиться відповідно до такої нормативно-правової бази Республіки Казахстан:
 • - Закону РК від 4 грудня 2015 року № 434-V «Про державні закупівлі» (зі змінами та доповненнями станом на 01.01.2020 р.);

- Наказу Міністра фінансів РК від 11 грудня 2015 року № 648 «Про затвердження Правил здійснення державних закупівель» (зі змінами та доповненнями станом на 01.06.2020 р);

- Наказу Міністра фінансів РК від 29 грудня 2018 року № 1127 «Про визначення переліку товарів, робіт, послуг, за якими державні закупівлі здійснюються єдиними організаторами державних закупівель» (зі змінами та доповненнями від 28.02.2019 р);

- Постанови Уряду РК від 20 березня 2020 року №127 «Про визначення спеціального порядку державних закупівель» (дійсна до 31 липня 2020 р.)

Державні установи та органи РК повинні публікувати плани закупівель на майбутній рік в системі електронних державних закупівель в грудні кожного року, протягом 15 днів після затвердження державного бюджету. Плани закупівель містять інформацію про товари, що закуповуються, послуги або роботи, способи проведення закупівель і очікувані терміни поставок (або завершення, якщо мова йде про будівельні роботи). Протягом року державні установи можуть вносити зміни в плани закупівель. В такому випадку вони повинні опублікувати оновлену версію плану в системі електронних державних закупівель. При публікації планів державних закупівель повинні вказуватися повні суми, виділені на закупівлі в річних бюджетах. Також встановлено нову кваліфікаційну вимогу щодо фінансового становища потенційного постачальника, яке буде визначатися на підставі податкових відрахувань, фонду заробітної плати, вартості основних засобів і оборотних активів постачальників. Необхідні відомості можна отримати шляхом автоматичного інформаційного обміну з базами даних податкових органів (Комітет державних доходів РК).

Згідно з поправками від 26 грудня 2018 року до Закону «Про державні закупівлі», починаючи з липня 2019 р. Міністерство фінансів РК має право визначати обов’язковий спосіб закупівель щодо певних товарів, послуг і робіт. Таким чином, за Міністерством фінансів РК закріплено право складати список товарів, робіт і послуг (деякі види будівельних робіт, виробництво меблів і товарів легкої промисловості, а також послуг з розробки програмного забезпечення) які мають закуповуватися шляхом конкурсу з попереднім кваліфікаційним відбором.

Починаючи з 2016 року організації-замовники в РК анонсують і здійснюють майже всі державні закупівлі через систему електронних закупівель (веб-портал державних закупівель, www.goszakup.gov.kz). Використання веб-порталу є обов’язковим для всіх державних замовників (міністерств, комітетів, місцевих органів влади, урядових відомств і окремих державних підприємств). За роботу системи електронних закупівель відповідає АТ «Центр електронної комерції». До кінця 2018 року кошти на обслуговування системи виділялися з державного бюджету. Від початку 2019 року основним джерелом фінансування є платежі потенційних постачальників за послуги з використання веб-порталу

З першого січня 2020 року, кожен потенційний постачальник повинен зареєструвати електронний гаманець в системі електронних державних закупівель (на веб-порталі державних закупівель). Електронні гаманці будуть використовуватися в двох цілях: внесення та повернення коштів по забезпеченню заявки; оплата щорічного внеску АТ «Центр електронної комерції» як оператору веб-порталу державних закупівель.

Такі Національні компанії як АТ «Самрук-Казина» здійснює закупівлі через свою власну систему електронних закупівель – http://zakup.kz/, незалежно від веб-порталу державних закупівель; АТ «Національний керуючий холдинг «Байтерек» здійснює закупівлі товарів, робіт і послуг на Євразійському електронному порталі закупівель – www.eep.mitwork.kz.

Веб-портал державних закупівель має широкий функціонал і охоплює різні етапи закупівельного циклу, включаючи публікацію планів закупівель, подачу заявок і окремі елементи контролю за фактичним виконанням умов договорів.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux