Портал в режимі тестування та наповнення
З історії Посольства України в Казахстані
Опубліковано 22 серпня 2012 року о 21:32

16 грудня 1991 року Україна однією з перших визнала незалежність Республіки Казахстан. Казахстан визнав Україну суверенною незалежною державою 23 грудня того ж року.

Уже в січні 1992 р. Міністерство закордонних справ України направило на адресу Міністерства закордонних справ Республіки Казахстан ноту з пропозицією про встановлення дипломатичних відносин. Нотою у відповідь від 23 липня 1992 р. МЗС Казахстану запропонувало цю ноту, а також ноту МЗС України від 4.01.1992 р. вважати Угодою про встановлення дипломатичних відносин між нашими державами.

Практично одразу розпочалися переговори про взаємне відкриття дипломатичних представництв. Посольство України в Республіці Казахстан було відкрито в Алмати в травні 1994 року, а в грудні 1994 року в Києві почало роботу Посольство Республіки Казахстан.

Першим Послом України в Республіці Казахстан був Віктор Васильович Богатир (27.06.1936 - 15.07.2014), який вручив вірчі грамоти Президенту Н.Назарбаєву 26 травня 1994 року. 
Посольство України розташовувалося тоді в центрі Алмати на тихій і затишній, засадженій віковими дубами вулиці Чайковського, 87, поряд з головною артерією міста – проспектом Абая.

Церемонія урочистого відкриття Посольства відбулася в рамках офіційного візиту Глави Української держави до Казахстану у вересні 1995 р. за участю президентів України Л.Кучми та Казахстану Н.Назарбаєва у присутності членів обох офіційних делегацій.

У 1997 р. Президент Н.Назарбаєв підписав Указ про перенесення столиці Казахстану до м.Акмола (зараз Астана). Урядові установи, в тому числі і МЗС, почали переїжджати до нової столиці.

З метою налагодження оперативного зв’язку між Посольством України та казахстанським зовнішньополітичним відомством було прийнято рішення про відкриття в Акмолі відділення Посольства України. Яке і було урочисто відкрито Президентом України Л.Кучмою під час його візиту до Казахстану у червні 1998 р. за адресою проспект Республіки, 25. Тоді ж у складі Посольства було створено і торгово-економічну місію України.

У січні 2000 р. новим Послом України в Казахстані було призначено Євгена Григоровича Карташова. За час його каденції, в січні 2001 року Посольство одним із перших дипломатичних представництв іноземних держав переїхало до нової столиці - Астани.

У старому ж приміщенні Посольства було відкрито Генеральне консульство України в Алмати. Першим Генеральним консулом став Олег Сергійович Бай. З 1 листопада 2014 року Генеральне консульство припинило свою роботу. 

Церемонія офіційного відкриття Посольства України в Астані відбулася 22 січня з участю Прем’єр-Міністра Казахстану К.Токаєва та Міністра закордонних справ Є.Ідрісова.

У березні того ж року нове приміщення Посольства оглянув і Президент Н.Назарбаєв. Відвідини української дипломатичної місії після її відкриття вищими посадовими особами країни свідчить про особливе значення, що керівництво держави надає українсько-казахстанським відносинам.

Посольство України міститься у найкрасивішому і найстарішому будинку в історичному центрі нинішньої столиці, відомому корінним акмолинцям як будинок одного з найбагатших людей міста купця Кубріна. З ним пов’язано чимало цікавих сторінок акмолинської і цілиноградської історії, які добре відомі жителям Астани. Колись тут містилися Акмолинське відділення НКВС, будинок піонерів, обласний краєзнавчий музей. Споруджений 1904 року, цей будинок, капітально відремонтований Посольством, має нині первісний виглад будівлі початку 20-го століття. 

У вересні 2001 року Послом України в Казахстані став Василь Григорович Цибенко (нині Посол України в Грузії), який займав цю посаду до серпня 2005 р. Вірчі грамоти Президентові Н.Назарбаєву він вручив 21 вересня 2001 року.

З травня 2006 р. по липень 2010 р. інтереси України в Республіці Казахстан представляв Микола Федосович Селівон.

Із серпня 2010 р. по вересень 2013 р. посаду Посла України в Республіці Казахстан обіймав Олег Олексійович Дьомін. 

У вересні 2011 року на базі Євразійського національного університету ім. Л.М.Гумільова з ініціативи Посла був створений Український центр науки і культури (УЦНК) при Посольстві України, згодом перенесений (у 2017 році) до БЦ Жартас. Адреса діючого Культурно-інформаційного центру у складі ПУ в РК: пр.Абая, 23, Астана. 

Зараз керівником Посольства є Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Казахстан Іван Дмитрович Кулеба. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux