• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Щодо парламентських виборів в Україні
Опубліковано 30 жовтня 2012 року о 13:33

28 жовтня ц.р. відбулися вибори народних депутатів України, які були проведені у відповідності до законодавства України та з дотриманням зобов’язань нашої держави щодо демократичних виборів в рамках ОБСЄ та Ради Європи.

1. В Україні вжито вичерпних заходів з метою створення належних умов для проведення виборів відповідно до високих демократичних стандартів:
- з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії реформовано виборче законодавство. Основою законодавчої бази став новий Закон про вибори народних депутатів України, який був ухвалений конституційною більшістю Верховної Ради, у тому числі підтриманий опозиційними політичними силами;
- створено максимально сприятливі умови для проведення конкурентної виборчої кампанії. Так, усім політичним партіям були гарантовані рівні можливості для здійснення політичної агітації, доступу до засобів масової інформації тощо;
- вдосконалено функціонування створеного за участю ОБСЄ Державного реєстру виборців, у тому числі вжито низку ефективних заходів з метою попередження можливих маніпуляцій в ході голосування;
- забезпечено максимальну відкритість виборчого процесу для міжнародного спостереження. Завдяки завчасно надісланим запрошенням участь у спостереженні за виборами взяла безпрецедентна для європейських держав кількість міжнародних спостерігачів (загалом – 3797 спостерігачів), для діяльності яких були створені найбільш сприятливі умови;
- організовано ефективну систему моніторингу та реагування на порушення під час виборчого процесу; важливим засобом підвищення транспарентності та попередження фальсифікацій у ході голосування стало встановлення відеокамер на переважній більшості виборчих дільниць.

2. Перша реакція міжнародних спостерігачів засвідчила, що Україна забезпечила дотримання своїх зобов’язань щодо проведення вільних і демократичних виборів та вкотре підтвердила свою відданість європейським демократичним цінностям. Це було відзначено, зокрема, у ході міжнародної конференції «Парламентські вибори в Україні: міжнародна перспектива», що була організована одразу по завершенні голосування 28 жовтня ц.р. за ініціативою МЗС у прес-центрі для міжнародних спостерігачів за участю Міністра закордонних справ України, низки впливових європарламентаріїв, депутатів національних парламентів країн ЄС, керівників міжнародних місій спостереження. Учасники заходу висловили впевненість у тому, що вибори дадуть новий імпульс євроінтеграційним процесам в Україні, у тому числі відкриють шлях до підписання Угоди про асоціацію з ЄС (на цьому наголосили, зокрема, глава делегації місії спостерігачів Європарламенту П.Коваль, європарламентарії А.Северін (Румунія) та Д. ван дер Стоп (Нідерланди). Як також було підкреслено, вибори продемонстрували – Україна є «нормальною європейською демократією» і підхід до неї має бути таким самим, як і до інших країн-членів ЄС.

3. 29 жовтня ц.р. оприлюднено заяву щодо попередніх результатів та висновків стосовно парламентських виборів в Україні Міжнародною місією зі спостереження за виборами, до складу якої увійшли делегації спостерігачів від БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ, ПА РЄ, Європарламенту та ПА НАТО. Аналіз документа свідчить про прагнення його авторів врівноважити зміст позитивними оцінками та виявленими недоліками виборчого процесу. Так, серед позитивних аспектів відзначено створення належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, змагальний характер передвиборчої кампанії, надану виборцям можливість обирати з-поміж політичних партій. Позитивно оцінено процес голосування та підрахунку голосів.

4. Окремі зауваженння стосовно організації та проведення виборів, які містяться у висновках зазначеної Міжнародної місії, а також в оцінках деяких інших міжнародних спостерігачів, будуть ретельно проаналізовані, а виявлені недоліки враховані в подальшій роботі з удосконалення виборчого законодавства і практики. Водночас важливо зазначити, що виявлені недоліки не вплинули на загальні результати волевиявлення, які об’єктивно відображають політичні вподобання громадян України.

5. Обрання нового складу Парламенту створює сприятливі передумови для продовження демократичних та економічних реформ, ініційованих Президентом України В.Ф.Януковичем; Україна налаштована і надалі докладати зусиль з метою реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію, зміцнювати існуючі та розбудовувати нові партнерські відносини з іноземними державами, робити активний внесок у підтримання міжнародного миру та стабільності. Основні засади внутрішньої та зовнішньої політки України залишатимуться незмінними.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux