Органи юстиції України та Казахстану мають велику кількість перспективних напрямків міжнародного правового співробітництва. Передусім це стосується обміну досвідом щодо імплементації реформ і створення нового прогресивного законодавства.
«Як нам відомо, казахська сторона на сьогоднішній день працює над формуванням нового цивільно-процесуального законодавства. Україна готова поділиться нашими напрацюваннями в цій сфері», - зауважив очільник української юстиції.
Він звернув увагу на те, що, за результатами досліджень незалежної аналітичної платформи VoxUkraine, Міністерство юстиції України за підсумками 3,5 років роботи увійшло до трійки міністерств-лідерів у запровадження реформ. Ключовими з них є: впровадження безоплатної правової допомоги, запуск сучасних онлайн сервісів, ініціативи з ліквідації боргів по аліментах і зарплатах, захист бізнесу від рейдерства.
«Нині Міністерство юстиції України переходить до створення повного циклу стратегічного планування власної роботи. Будуть розроблені покрокові плани дій на всіх рівнях, починаючи від вищого керівного складу і закінчуючи чіткими інструкціями для фахівців на рівні реалізації. При цьому за основу взято прогресивну методологію управління, орієнтованого на результат», - підкреслив Міністр юстиції України.
Міністри обговорили розвиток та реформування у обох країнах реєстраційної системи, пенітенціарної служби, системи виконання судових та інших рішень.
«Для нас дуже важливо проводити такі зустрічі й здійснювати постійний обмін досвідом з представниками інших країн. Це – можливість перейняти найкращі практики для запровадження в Україні», - резюмував Павло Петренко.