25-26 жовтня 2018 року в Астані з робочим візитом перебувала делегація Міністерства охорони здоров’я України
Опубліковано 27 жовтня 2018 року о 07:54

На Глобальній конференції з первинної медичної допомоги в Астані Україну представляли в.о.Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, генеральний директор директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОЗ Ірина Литовченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в РК Іван Кулеба. 


У конференції взяли участь понад 2000 осіб, 60 членів урядів.


Учасників Конференції цікавила інформація про українські реформи в сфері надання первинної допомоги. Адже українській досвід для інших країн — приклад інтенсивних і якісних змін.
Під час виступу на 5-му пленарному засіданні Доктор Супрун розповіла про докорінні зміни, які впроваджує МОЗ України — від совєцької системи, де держава робила всі рішення в галузі охорони здоров‘я, до системи, де пацієнти беруть активну участь у виробленні рішень щодо свого здоров‘я.


Міністр підкреслила, що нова модель охорони здоров‘я приділяє особливу увагу до вразливих верств населення, щоб не залишити нікого поза системою та забезпечити максимальний доступ до медичної допомоги.
«Основний акцент в трансформації системи, - зауважила в.о. Міністра, - належить саме первинній ланці меддопомоги. Тепер державні кошти поступають безпосередньо до Національної служби здоров'я України, яка забезпечує, що виділені з державного бюджету гроші йдуть за пацієнтом, тобто — на оплату послуг лікаря, якого вільно обрав пацієнт».
Доктор Супрун у своїй промові повідомила, що важливою складовою державного страхування України є охоплення усіх громадян, незалежно від місця їхнього проживання та реєстрації. Для України це питання є дуже гострим, адже 4-річна війна призвела до виїзду більше 2-х мільйонів людей з окупованих Росією територій на Сході України та з Криму. Зараз
Міністр підкреслила, що під час трансформації системи охорони здоров‘я команда МОЗ України намагається робити зміни більш інклюзивними, щоб врахувати потреби незахищених верств населення. «До прикладу, в Україні громадська організація All-Ukrainian Network of People Living with HIV відкрила медзаклад, де фахові лікарі, які мають великий досвід роботи з пацієнтами, надають кваліфіковану допомогу відповідно до потреб різних груп. Зокрема заклад уклав угоду з Національною службою здоров'я», - сказала доктор Супрун.
Ще одна інклюзивна зміна в системі охорони здоров‘я України — особлива увага до підлітків та молодих людей. Держава створює лікарні, де люди такого віку можуть отримати консультації лікарів по найбільш поширеним проблемам — щодо епідемії ВІЛ чи інших хвороб, зробити тест на гепатит чи поговорити про сексуальне здоров‘я.
Але найсерйознішим випробуванням для України залишається окупація Криму і війна на Сході країни, розпочаті Росією. Зокрема це велика небезпека для молодих людей та дітей.
Організація UNICEF повідомляє, що 220 тисяч дітей наразі знаходяться в небезпеці через військові дії. З початку 2018 року 23 дітей постраждало (були поранені чи вбиті) внаслідок військових дій. Близько місяця тому четверо дітей підірвались на міні в окупованому місті Горлівка, троє з них загинуло.
Наразі, ув’язненими Кремлем залишаються близько 70 українців. Політв‘язні на територіях Росії та окупованого Криму не мають доступ до медичної допомоги. Їх здоров‘я та життя залишаються в небезпеці. Про кожного з них Ви можете прочитати на сторінці МЗС України та сайті http://letmypeoplego.org.ua/uk/.
«Олег Сенцов, один з незаконно утримуваних Кремлем в‘язнів, був нещодавно змушений припинити 145-денне голодування з вимогою звільнити усіх бранців Кремля через погрози примусового годування, яке Декларація з прав людини забороняє як один із видів тортур», - сказала Міністр.
Нагадаємо, 25 жовтня український режисер Олег Сенцов отримав премію “За свободу думки” імені Сахарова, втім не зможе її отримати через незаконне ув'язнення Кремлем.
На полях Глобальної конференції з первинної медичної допомоги українська делегація провела низку зустрічей з колегами-міністрами країн ЄС та Казахстану, представниками міжнародних організацій, делегацією США.


 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux