• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Прокурор Міжнародного Кримінального Суду взяв до розгляду надані Truth Hounds докази злочинів, скоєних в Криму та на Донбасі
Опубліковано 06 грудня 2017 року о 14:51

Прокурор Міжнародного Кримінального Суду Фату Бенсуда 4 грудня 2017 року опублікувала свій звіт про діяльність щодо попереднього вивчення ситуацій в 2017 році. Цей звіт став частиною звіту Міжнародного Кримінального Суду, презентованого в Нью-Йорку на Асамблеї країн учасниць Римського статуту. У цьому матеріалі ви можете ознайомитися з деталями річного звіту. Тим часом команда Truth Hounds готує аналіз виділених прокурором видів злочинів, вчинених в Україні.

Звіт Прокурора містить інформацію про попереднє дослідження ситуацій в Габоні, Палестині, Україні, Колумбії, Гвінеї, Іраку і Нігерії. Крім того, в ньому сформульовані висновки прокурора після закінчення попереднього вивчення ситуації в Афганістані, Бурунді і ситуації пов’язаної з судами, зареєстрованими на Коморах, в Греції і Камбоджі. Проміжні висновки Прокурора по ситуації в Україні розміщені в розділі, який називається «Ситуації на другій фазі дослідження. Предметна юрисдикція».
Така локація матеріалів щодо ситуації в Україні означає, що Прокурор у 2017 році вивчав питання того, чи є підстави вважати, що на території України були здійснені діяння, які можуть бути кваліфіковані як міжнародні злочини. Іншими словами, чи були здійснені на території України воєнні злочини або злочини проти людяності (питання геноциду, який також є злочином під юрисдикцією МКС, Прокурором, в зв’язку з ситуацією в Україні, не розглядається). Попереду ще дві фази – розгляд питання прийнятності (тобто питання про те чи проводить Україна розслідування щодо осіб, які підозрюються у вчинення злочинів) і інтересів правосуддя (з урахуванням тяжкості злочинів відповідь на питання про те, чи не суперечить розслідування ситуації інтересам правосуддя в Україні).
В «українській» частині звіту Прокурор зазначив, що з початку розслідування було отримано 70 комунікацій, що стосуються передбачуваних міжнародних злочинів в Україні. Серед цих 70 комунікацій є і 2 комунікації, підготовані командою Truth Hounds. Презентований в Нью-Йорку звіт у більшості повторює положення звіту 2016 року. У ньому відображено визнання Прокурором окупації Криму. Конфлікт на Сході розглядається як паралельно внутрішній і міжнародний збройний конфлікти. При цьому, Прокурор зазначив, що продовжує вивчати заяви про те, що Російська Федерація здійснює загальний контроль над збройними групами на сході України. Якщо подібне буде встановлено, Прокурор буде розглядати весь конфлікт на Сході як міжнародний збройний конфлікт.
У порівнянні зі звітом 2016 року розширився перелік передбачуваних міжнародних злочинів, скоєних в Криму і на Сході. У звіті за 2017 рік, таких злочинів виділено 13 видів, які на більш пізніх стадіях можуть бути кваліфіковані як злочини проти людяності і воєнні злочини (в звіті 2016 року їх було 11). Окремо Прокурор зазначив, що офіс продовжив дослідження нових доказів, які стосуються злочинів, скоєних на Майдані. Офіс прокурора продовжить досліджувати докази по передбачуваних злочинів і, сподіваємося, незабаром зможе перейти до наступної фази попереднього вивчення ситуації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux