• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Україна та Казахстан відзначають 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин
Опубліковано 25 липня 2017 року о 14:50

23 липня 1992 року МЗС Республіки Казахстан у відповідь на ноту МЗС України завершило укладення Угоди про встановлення дипломатичних відносин у повному обсязі між Україною і Республікою Казахстан. Відтоді Україна та Казахстан розвивають зв’язки, які міцнішають з роками.

Українсько-казахські відносини відзначаються значною співпрацею у різноманітних галузях.

На території Казахстану зареєстрованобільше тисячі підприємств за участю українського капіталу, функціонує один з найбільших вітропарків в Азії спільного українсько-німецько-казахстанського виробництва, українські та казахстанські університети щороку здійснюють студентські обміни, а науковці двох країн реалізують спільні дослідницькі проекти, у всіх областях Казахстану успішно функціонують українські культурні центрі.

 


Між Україною та Казахстаном налагоджені тісні політичні, економічні та культурно-гуманітарні зв'язки. Здійснюються регулярні контакти на всіх рівнях.

Правова база налічує понад 100 угод і договорів, практично по всьому спектру міждержавних відносин.

Останній візит найвищого рівня відбувся 8-9 жовтня 2015 р. - офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Казахстану.

У рамках візиту пройшли переговори на найвищому рівні віч-на-віч та у розширеному форматі. Глава Української держави разом з Н.А.Назарбаєвим взяв участь у двосторонньому бізнес-форумі, а також провів зустріч з Прем’єр-міністром РК К.К.Масімовим.

Під час проведених зустрічей було розглянуто широке коло актуальних питань українсько-казахстанського співробітництва, передусім, щодо подальшого розвитку політичного діалогу та узгодження запланованих на 2016 рік двосторонніх заходів на високому та найвищому рівнях.

Президент Казахстану Н.Наразбаєв відвідував Київ з робочим візитом 22 грудня 2014 року. Тоді, за підсумками переговорів досягнуто принципових домовленостей щодо активізації співробітництва в енергетичній, машинобудівній, авіабудівній, космічній галузях та поглиблення кооперації у військово-технічній сфері. Також обговорювалися питання співпраці у космічній сфері, зокрема, об’єднання можливостей виробництв українських КБ "Південне", "Південмашу" та "Хартрону" з можливостями казахської сторони, включаючи космодром "Байконур".

У Верховній Раді України створено Парламентську групу зі співробітництва з Мажилісом Парламенту Республіки Казахстан. У Мажилісі Парламенту РК створено аналогічну групу.

Важливою складовою українсько-казахстанських відносин є культурно-гуманітарне співробітництво.

Можна з певністю сказати, що Україна мала свого Посла в Казахстан ще у 1847 році. Коли у 33-річному віці Тарас Григорович Шевченко за царським указом Миколи I був засланий до Казахстану в окремий Оренбурзький корпус рядовим солдатом «під найсуворіший нагляд начальства, із забороною писати та малювати». Але крадькома Шевченко продовжував писати вірші та малювати. І майже з перших місяців заслання в його роботах знаходить відбиття навколишня дійсність – природа краю і побут казахів, кочовища яких розташовувалися поблизу фортеці. Спостерігаючи за життям казахського народу, Тарас Григорович у листах до друзів висловлював своє пристрасне бажання відтворити її в малюнках. Він робив замальовки, вивчав казахські легенди й пісні, самостійно освоїв мову степовиків.

Щорічно в Казахстані, завдяки зусиллям Посольства, а також українських етнокультурних об'єднань в столиці та регіонах традиційно широко відзначаються Шевченківські дні.

У 2014 році до 200-річчя від дня народження Кобзаря монетний двір Казахстану на замовлення Національного банку РК до цієї дати випустив ювілейні монети, присвячені ювілею Т.Шевченка. Відкриваються пам'ятники українському поету.

В березні-квітні нинішнього року Шевченківські дні Посольство України вперше провело разом з українськими громадами в шести (!) регіонах Казахстану: в Алмати, Астані, Караганді, Павлодарі, Петропавловську, а також в Актау і Форте-Шевченко.

Цьогоріч Україна вперше за більше ніж 5 років стала учасником Міжнародної спеціалізованої виставки «Експо-2017», яка проходить в м. Астана, Казахстан, з 10 червня по 10 вересня.

Спеціально до виставки Україна підготувала мультимедійну інформаційно-пошукову систему, де зібрана інформація про кращі компанії країни і їх пропозиції. Українські підприємства презентують свою продукцію та послуги у галузі відновлювальної та альтернативної енергетики на міжнародному рівні, а також мають змогу налагодили партнерські відносини з провідними компаніями в енергетичній сфері. Стенд України розташований у павільйоні Шовковий шлях.

15 червня 2017 року відбувся Національний день України. В цей день «Експо-2017» відвідала українська Урядова делегації на чолі з Геннадієм Зубком, Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та за участі Наталії Микольської, заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України. Був презентований рекорд України – найдовший тканий рушник.

На відзначення цих зв’язків, які єднають наші країни ось вже 25 років, Посольство України в Казахстані найближчим часом організує фотовиставку, проведе засідання клубу науковців та інші святкові заходи, символізуючи в такий спосіб зв’язок, який єднає наші країни.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux