Комеморативний захід в адміністративному центрі Північно-Казахстанської області – місті Петропавловську з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні
Голодомор – масовий штучно організований голод, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Голодом було вбито мільйони людських життів. Страшні обставини злочину унеможливлюють встановлення точної кількості смертей невинних людей та вичерпного поіменного списку жертв. За підрахунками, проведеними Інститутом демографії та соціальних досліджень НАН України, в Україні внаслідок Голодомору 1932 – 1933 років загинуло 3 млн. 941 тис. осіб. Непрямі втрати (дефіцит народжень) внаслідок Голодомору в Україні в 1932–1934 роках досягають 1 млн. 122 тис. осіб.
У четверту суботу місяця, 26 листопада 2016 року в адміністративному центрі Північно-Казахстанської області – місті Петропавловську з ініціативи Посольства України в РК вперше проведено комеморативний захід з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні.
Члени делегації Посольства й активісти обласної громади наших краян – Центру української культури «Світанок» (голова – О.П.Плотко) поклали квіти до Стіни пам’яті жертв політичних репресій і тоталітаризму, де увічнено понад 7600 імен. На їх честь було запалено Свічку пам’яті.
Стіна, збудована на місці колишньої пересильної тюрми в центральній частині Петропавловська, утворена із трьох сотень гранітних плит чорного кольору, її висота – близько трьох метрів, довжина – 53. Меморіал відкрили 4,5 року тому, 31 травня 2012-го, одночасно з відкриттям Президентом Республіки Казахстан Н.А.Назарбаєвим астанинського монумента «Ашаршилик», а також пам’ятника жертвам голодомору в Павлодарі.