• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
З нагоди 20-ї річниці Конституції України та 25-річчя незалежності Казахстану в Карагандинській академії «Болашак» відбувся спільний Круглий стіл
Опубліковано 01 липня 2016 року о 09:28

Захід на тему «Питання міжетнічного, міжконфесійного та культурного співробітництва незалежних держав Казахстану та України» був ініційований та проведений Карагандинським обласним товариством української мови ім. Т.Г.Шевченка «Рідне слово» спільно із секретаріатом Асамблеї народу Казахстану цієї області за участю представників місцевої влади, низки національних етнокультурних об’єднань, а також українського Посольства.

З цьогорічними ювілейними датами в історії обох дружніх країн присутніх на засіданні 28 червня 2016 року у приміщенні Академії «Болашак» («Майбутнє») міста Караганди привітав завідувач секретаріату АНК Карагандинської області Єрлан Кусайин, який розповів про унікальну казахстанську модель стабільності і злагоди, міжетнічного і міжконфесійного порозуміння, завдяки якій кожен громадянин, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності, користується всією повнотою громадянських прав і свобод, гарантованих Основним Законом РК.

Перший секретар ПУ в РК Леонід Ясинський розповів про внесок України в розвиток світового конституціоналізму та наголосив на тому, що першою демократичною конституцією людства стала більш як 316 років тому саме українська – Конституція 1710 року авторства соратника І.Мазепи Пилипа Орлика, вихованця Києво-Могилянської академії 1694 року, гетьмана України у вигнанні (з 1710-го по 1742-й), послідовного і палкого прихильника незалежності України. Окрему увагу було приділено актуальним питанням сьогоднішньої конституційної реформи в Україні, що має сприяти подальшому поступальному розвиткові нашої держави, консолідації всього суспільства, підвищенню рівня довіри до влади. Дипломат відповів також на низку запитань щодо нинішньої ситуації в Україні.

Аналізу і перспективам конституційного розвитку державності в Казахстані присвятив свій виступ кандидат наук, завкафедри юридичних дисциплін Академії «Болашак» Акилбек Кабжанов.

Своїми думками щодо національної політики в Україні поділився активіст української громади, кандидат технічних наук, доцент Карагандинського державного технічного університету Юрій Осік.

Про позитивну практику реалізації Закону про мови в Республіці Казахстан розповіла Ірина Скокова, етнічна українка, вчителька російської мови Карагандинської СШ № 52 ім. академіка Є.Букетова.

Ірина Гнатівна, зокрема, підкреслила, що Товариство ім. Тараса Шевченка «Рідне слово» тісно співпрацює з Посольством України в РК. Дипломати регулярно бувають на різноманітних заходах української громади Караганди, допомагають у забезпеченні недільної школи підручниками та художньою літературою, регулярно надсилають інформацію про найважливіші події внутрішнього і зовнішньополітичного життя України, сприяють виданню карагандинською громадою своєї газети «Вісник» тощо.

Варто також зазначити, що Ірина Гнатівна Скокова – беззмінний викладач української мови недільної школи від самого початку діяльності Товариства. Вона вже чверть століття передає свою гарячу любов до України все новим і новим поколінням українців цього – третього за промисловим потенціалом – казахстанського міста, де проживають представники 110-ти етносів.

Наприкінці заходу в Академії «Болашак», що пройшов у атмосфері дружби та взаємоповаги, прозвучали українські і казахські пісні у виконанні професійних та самодіяльних митців Карагандинського обласного Товариства української мови ім. Тараса Шевченка «Рідне слово».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux