З нагоди 202-ї річниці Т.Г.Шевченка у м. Актобе започаткували фестиваль, який відбуватиметься щороку до дня народження найвидатнішого Українця всіх часів, який, до речі, бував у цих краях у далеких 1848-49 роках під час заслання і навіть увічнив цю землю в кількох своїх картинах.
Захід відбувся в рамках святкування 25-річчя незалежності Республіки Казахстан. Основна мета – підтримка й розвиток національних хорових традицій. До участі в ньому організатори – обласний національно-культурний центр «Оксана» (голова – Моісеєнко Валентина Михайлівна) та обласний Будинок дружби (директор – Беркешева Роза Єрсаїнівна) запросили найкращі хори та вокальні ансамблі районів області.
Святковий концерт відкрився всесвітньовідомою українською народною піснею на слова Т.Шевченка «Думи мої» у виконанні всіх учасників – хору УНКЦ «Оксана», вокального ансамблю «Чарівниця» етнокультурного об’єднання українців «Світанок» Мартукського району, змішаного хору Актюбинського гуманітарного коледжу, а також єдиного в Актобе (і найстарішого в області – співає ось уже 36 років) Народного хору ветеранів війни і праці «Наставник». По тому кожен творчий колектив представив власну пісенну програму.
Обов’язковою умовою було, крім демонстрації високого вокального рівня, виконання пісень на слова Кобзаря.
Співали казахською, російською і Шевченковою, українською. З особливим настроєм-почуттями. Не в останню чергу й тому, що тут, у географічно віддалених від України місцях, де понад століття живуть-працюють-творять десятки тисяч наших краян, Великий Тарас, традиційно й незмінно, - поет найбільш улюблений.
Вокальний ансамбль «Чарівниця» «чарував» напрочуд експресивним виконанням цілої низки творів Кобзаря. Хор УНКЦ «Оксана» запам’ятався зворушливо-ніжною піснею на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя». Вихованці недільної школи при УНКЦ показали театралізовану композицію. Десятирічна дівчинка Поліна Ковалевська майстерно читала поезію «Шевченко у Казахстані».
У нагороду самодіяльним артистам стали, крім квітів та бурхливих овацій удячних глядачів, почесні дипломи та пам’ятні подарунки.
Свято завершили натхненним виконанням всіма учасниками та глядачами невмирущої народної пісні на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».