• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Марина Порошенко зустрілася з українською громадою Казахстану
Опубліковано 09 жовтня 2015 року о 11:41

У Національній академічній бібліотеці РК відбулася зустріч представників української діаспори та групи депутатів Мажилісу Парламенту РК від Асамблеї народу Казахстану з дружиною Президента України Мариною Порошенко

Перший візит Глави Української держави до РК викликав значний інтерес української діаспори, що підтвердила більш як годинна зустріч її представників з дружиною Президента Мариною Порошенко 9 жовтня 2015 року в Національній академічній бібліотеці (генеральний директор – заслужений діяч Казахстану, доктор педагогічних наук Умітхан Муналбаєва).

У своєму виступі Марина Порошенко, зокрема, наголосила, що українців і казахів єднають глибокі історичні корені та спільна доля, яка вмістила і неймовірно трагічні, і радісні, переможні сторінки. У всі часи й епохи наші народи відчували один до одного щиру симпатію, виявляючи свої найкращі національні риси: безмежну і безкорисливу доброту, солідарність, співпереживання в чужому горі. І сьогодні ми глибоко вдячні казахстанській стороні за підтримку незалежності й територіальної цілісності нашої держави, а також за надання гуманітарної допомоги (на 70 млн. дол. США) жителям багатостраждального сходу України.

Активісти столичних об’єднань українців – «Ватра» та «Оберіг», карагандинського товариства ім. Т.Шевченка «Рідне слово» розповіли про роль української громади в поліетнічному суспільстві РК, про свою багаторічну діяльність, здобутки й проблеми. Жвавий інтерес викликали теплі та щирі виступи представників групи депутатів Парламенту РК від Асамблеї народу Казахстану – мажилісменів Ірини Аронової, Надії Пєтухової, Єгора Каппеля, Віктора Киянського, які мають українське коріння або поріднилися з українцями. У зустрічі також узяв участь Почесний консул України в Караганди Єрлан Досмагамбетов. Усі присутні на зустрічі казахстанці побажали керівництву України і всьому українському народові щастя й добра, швидкого встановлення миру на історичній батьківщині, яку вони люблять усією душею і вірять у її велике європейське майбутнє.

На завершення зустрічі, що пройшла в атмосфері взаєморозуміння, довіри та щирості, дружина Президента України вручила кільком представникам української діаспори посвідчення закордонного українця та книги «Життя – Тобі…». Цю книгу, написану дітьми-українцями з усього світу, переможцями міжнародного літературно-мистецького конкурсу, видано у Львові. Хвилюючі розповіді й малюнки дітей, представлені у виданні, засвідчили їхню глибоку любов до України та небайдужість до трагічних подій, що відбуваються на її Сході.

Казахстанці, у свою чергу, вручили шановній гості ювілейне видання творів класика казахської літератури Ільяса Єсенберліна; книги про Караганду – одне з найпотужніших промислових міст РК і про «Карлаг» – один із найбільших концтаборів ГУЛАГу, який існував на території Карагандинської області у 1930-1959 рр.; збірник українських народних казок, виданий згідно з Державною програмою розвитку і функціонування мов у РК на 2011-2020 рр.; добірку кращих номерів єдиної на Азійському просторі державної україномовної газети «Українські новини», якій у грудні 2014 р. виповнилося 20 років; підготовлений редакцією згаданої газети казахсько-український розмовник «Тілашар»; картину «Переможець» пензля відомого карагандинського художника, заслуженого діяча Казахстану, етнічного українця Володимира Проценка тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux