• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Звернення Президента з нагоди річниці підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Опубліковано 27 червня 2015 року о 06:55

Шановний Український народе!

Шановні співвітчизники!

Рік тому, 27 червня я мав честь підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, частина якої почала застосовуватись вже з 1 листопада минулого року.

Що зроблено за цей рік? Як Угода про асоціацію змінила нас і нашу країну?

Верховна Рада України одночасно з Європейським Парламентом ратифікувала Угоду про асоціацію, що було безпрецедентною подією не лише для нашої держави, але й для Європейського Союзу. На сьогодні переважна більшість (21) країн ЄС вже завершили процес ратифікації Угоди. Сподіваюсь, що за півроку Угода буде повністю ратифікована і набере чинності вже з початком наступного року.

Зроблено перші практичні кроки у напрямку реалізації Угоди: створено інституційні структури взаємодії, і в тому числі відбулась зустріч на найвищому рівні – Саміт Україна – ЄС; Урядом побудовано координаційний механізм виконання Угоди; прискорився процес адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу. За рік було підготовлено та прийнято значну кількість якісних проєвропейських законодавчих та нормативно-правових актів.

Орієнтуючись на загальноєвропейські цінності, в дусі Угоди про асоціацію, закладених нею принципів політичної асоціації з ЄС, ми продовжуємо роботу над імплементацією низки важливих пріоритетних системних реформ: конституційної реформи; реформи державного управління та антикорупційної; судової реформи; реформи правоохоронних органів; децентралізації; реформи, пов'язаної із питаннями ведення бізнесу.

Ми очікуємо, що поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі з Європейським Союзом запрацює вже в повну силу з 1 січня 2016 року. Разом з тим, Європейський Союз фактично в односторонньому порядку відкрив свій ринок для українських товарів на умовах першого року дії зони вільної торгівлі. Це безперечно мало позитивний вплив на нашу двосторонню торгівлю. На жаль, результати війни на Донбасі і активні дії супротивника восени та взимку призвели до погіршення позитивної динаміки. Ворог вживає всіх можливих заходів для недопущення економічної інтеграції України з Європейським Союзом, яка є гарантією зміцнення економічного суверенітету нашої держави і довгострокового процвітання.

Я вдячний за ту всебічну допомогу, що надає Україні Європейський Союз на шляху до майбутньої кращої України, що живе за правилами, які об'єднують європейський континент.

За рік, що минув, Україна отримала безпрецедентну допомогу з боку ЄС: три програми макрофінансової допомоги для підтримки макроекономічної стабільності держави (близько 3,4 млрд євро), гуманітарну допомогу для громадян України, переміщених з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО (близько 139 млн євро), а також для відновлення інфраструктури Донбасу, грантову допомогу для розбудови держави, технічну допомогу в рамках більш ніж 200 проектів ЄС у різних сферах суспільного життя та державного управління.

Ця допомога є тим джерелом енергії європейських змін, що відбуваються в Україні. Ми розраховуємо на продовження та розширення співробітництва в рамках всіх програм ЄС.

Я вірю, що у найближчі роки, завдяки нашій відданій праці і змінам в державі, Україна матиме обґрунтоване право отримати статус країни – кандидата на вступ у ЄС.

Дорогу здолає той, хто йде.

Успіхів нам, наснаги і віри у перемогу України!

***

Промова Петра Порошенка на Церемонії підписання Асоціації з ЄС 27.06.14:

{video}https://www.youtube.com/watch?v=jHoVU24jzdk{/video}

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux