30 жовтня 2014 р. співробітники Посольства України в Республіці Казахстан, Українського центру науки і культури при ЄНУ імені Л.Н.Гумилева спільно з Євразійським Національним університетом імені Л.Н.Гумилева провели засідання Круглого столу присвяченого 70 річниці звільнення України від фашизму.
День визволення України від фашистських загарбників — це свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України, в день річниці повного витіснення угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося 28 жовтня 1944 року в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Східно-Карпатської наступальної операції.
У роки Другої світової війни Україна опинилася в епіцентрі жорстоких битв. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських солдатів і офіцерів і майже 1,4 млн. військовополонених. На окупованій території України загинули близько 3,9 млн. осіб - кожен шостий мешканець. Понад 2 млн. українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Повністю або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, близько 10 млн. людей залишилися без даху над головою, знищено понад 16 тис. промислових підприємств.
В роботі засідання Круглого столу взяли участь Тимчасовий Повірений у справах України в РК Ю.С.Лазебнік, прес-секретарь ПУ в РК І.Блащук, Державні діячі РК, ППС Євразійського Національного університету ім. Л.Н.Гумилева. Почесним гостем став ветеран Великої Вітчизняної війни - учасник визволення України, форсування Дніпра - Бекен Кадам Бекеновіч.
У своїх доповідях учасники Круглого столу підкреслили важливість боїв на території України у визначенні подальшої долі світу. У розпал глобального протистояння на території України воюючі сторони провели майже половину всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій. Зазначалось, що понад 9 мільйонів вихідців з України стали на бій з ворогом у складі Червоної армії. Ще мільйони українців воювали з нацистами та їх союзниками у складі УПА, у лавах радянських партизанських з'єднань, в рядах Війська Польського, американської, австралійської, британської, канадської армій, загонах французького, югославського та словацького опору.