• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ щодо ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ народних депутатів до Верховної Ради України (26.10.2014)
Опубліковано 02 жовтня 2014 року о 12:51

Повідомляємо, що 26 жовтня 2014 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. Відповідно до вимог Закону „Про вибори народних депутатів України” при Посольстві України в Республіці Казахстан (м. Астана) утворена закордонна виборча дільниця № 900035. Адміністративні округи виборчої дільниці: територія Казахстану, за винятком Алматинської, Жамбильської, Кизилординської, Південно-Казахстанської областей та м.Алмати. Взяти участь у голосуванні можуть громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном і є у списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці за наявності дійсного закордонного паспорта. Громадяни України які не бажають ставати на консульський облік, мають можливість до 20 жовтня 2014 року (включно) подати до консульського відділу ПУ в РК заяву про зміну виборчої адреси, на підставі якої їх вносять до списку виборців на виборчій дільниці . Перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу можливо на веб-сторінці Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) – сервіс «Особистий кабінет виборця». Звертаємо Вашу увагу на те, що 20 жовтня 2014 року є останнім днем прийому документів для включення до списку виборців.   У разі виникнення додаткових запитань, Ви можете звернутись за телефоном «гарячої лінії» Посольства України у м. Астана: +7 7172 32 43 25, +7701 228 66 78.

Позачергові вибори народних депутатів України до Верховної Ради України 26.10.2014

28 серпня ц.р. почався виборчий процес з позачергових виборів до Верховної Ради України, які мають відбутися 26 жовтня 2014 року.

Організація підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України „Про вибори народних депутатів України” від 17.11.2011 №4061-VІ (із змінами) (далі – Закон). Текст Закону розміщено на веб-сторінці Верховної Ради України за адресою: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4061-17.

Календарний план основних організаційних заходів з підготовки проведення позачергових виборів Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року розміщено на веб-сторінці Центральної виборчої комісії за адресою http://www.cvk.gov.ua/vnd_2014/.

Відповідно до вимог Закону „Про вибори народних депутатів України” при Посольстві України в Республіці Казахстан (м. Астана) утворена закордонна виборча дільниця № 900035.

Адміністративні округи виборчої дільниці: територія Казахстану, за винятком регіонів, що належать до консульського округу Генерального консульства України в м.Алмати (м.Алмати, Алматинська, Жамбильська, Кизилординська, Південно-Казахстанська області).

Дільнична виборча комісія та приміщення для голосування будуть розміщені за адресою:

вул. Кенесари 41,010000,  м. Астана (Приміщення Посольства України в РК).

Для оперативного надання консультацій громадянам України з питань виборчого процесу та сприяння у вирішенні можливих проблемних питань просимо звертатися за телефоном «гарячої лінії» Посольства України в м. Астана: +7 7172 32 43 25, +7701 228 66 78.  

Закордонна виборча дільниця № 900035

Відповідно до законодавства України при Посольстві України в Республіці Казахстан було утворено на постійній основі закордонну виборчу дільницю № 900035 з метою організації та проведення голосування виборців, які проживають або на день проведення голосування перебувають на території консульського округу Посольства України в Республіці Казахстан.

Ця закордонна виборча дільниця знаходиться у приміщенні Посольства України в Республіці Казахстан за адресою: вул. Кенесари 41, м. Астана, 010000 (ul.Kenesary, 41, 010000 Astana). Межами дільниці є територія Казахстану, за винятком регіонів, що належать до консульського округу Генерального консульства України в м. Алмати (м. Алмати, Алматинська, Жамбильська, Кизилординська, Південно-Казахстанська області). З метою оперативного отримання консультацій з питань виборчого процесу та вирішення можливих проблем громадяни України можуть звертатися за телефоном «гарячої лінії» Посольства України в м. Астана: +7 7172 32 43 25, +7701 228 66 78.

 Запрошуємо на зустрічі консульського відділу Посольства України в РК з виборцями

Обираючи – змінюємо країну!

Українці за кордоном беруть участь у виборах на закордонних виборчих дільницях у консульських установах України у м. Астана та м. Алмати.

У зв’язку з організацією та проведенням позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, консульським відділом Посольства України в РК проводитимуться зустрічі з українськими виборцями консульського округу установи.

Місце та час проведення зустрічей буде уточнений пізніше.

Українці, що стоять на консульському обліку або стануть на консульський облік до 20 жовтня 2014 року включно автоматично потрапляють до списку виборців. Отже, варто потурбуватися про свій консульський облік.

Громадяни, які не бажають ставати на консульський облік, можуть до 20 жовтня 2014 року включно подати до консульства заяву про зміну виборчої адреси, на підставі якої їх вносять до списку виборців на виборчій дільниці при консульському відділі Посольства.

Як для постановки на консульський облік, так і зміни виборчої адреси необхідно звернутися до відповідного консульського відділу Посольства України або Генерального консульства України в м. Алмати (вул.Макатаєва, 13-а, 050002 м. Алмати) з такими документами:

1)Закордонний паспорт, 2фотокопії його першої сторінки;

2)2 фотографії розміром 35х45 мм (тільки для постановки на консульський облік);

3)Один з таких документів, який підтверджує поштову адресу в Казахстані (карта побуту; договір оренди житла, квитанція про оплату комунальних платежів, телефону, інтернету, копія листа з банку про відкриття рахунку, поштовий конверт, що був у поштовому обігу, із зазначенням імені та прізвища громадянина України), а також 2 фотокопії цього документа.

З 15 до 20 жовтня 2014 року у приміщенні закордонної виборчої дільниці при консульському відділі Посольства України можна перевірити наявність персональних даних виборця у списку.

20 жовтня 2014 року є останнім днем прийому вказаних документів для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці при консульському відділі Посольства України в РК.

ВИБОРЦЯМ

Кожен виборець має право:

1) подавати свої персональні дані до відповідного органу ведення Реєстру;

2) отримувати інформацію про своє включення (невключення) чи включення (невключення) інших осіб до Реєстру;

3) отримувати інформацію про використання своїх персональних даних для цілей, не передбачених цим Законом, зокрема про те, кому і з яких підстав надавалася інформація про нього;

4) одержувати на безоплатній основі у будь-який час від відповідного органу ведення Реєстру в доступній формі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, в установленому цим Законом порядку;

5) звертатися в порядку, встановленому цим Законом, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (не включення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи про інших осіб, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе або інших осіб;

6) оскаржувати в установленому законом порядку рішення/ дії чи бездіяльність органів Реєстру;

7) захищати будь-якими не забороненими законом засобами свої права та законні інтереси у разі їх порушення під час ведення Реєстру.

Виборець подає органу ведення Реєстру достовірну інформацію щодо своїх персональних даних, які вносяться до Реєстру.

У разі виникнення можливості внесення до Реєстру двох і більше записів про одного виборця (кратне включення виборця до Реєстру) виборець сприяє органам Реєстру в усуненні такого включення.

І. Тимчасова зміна місця голосування.

Відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів чи всеукраїнського референдуму на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Якщо виборець, який проживає в Україні та перебуватиме в день виборів за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за виборчою адресою заявника або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах, всеукраїнському референдумі на іншу закордонну виборчу дільницю (дільницю для голосування), приймається органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

ІІ. Включення до реєстру.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про Державний реєстр виборців» особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру.

Ця особа подає органу ведення Реєстру письмову заяву із зазначенням відомостей про себе і пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство виборця, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), копія якого додається до заяви. Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно зазначаються у заяві, яка подається разом з документом, що підтверджує відповідний факт. Особі, яка є військовослужбовцем строкової служби, для подання такої заяви надається відпустка на строк, достатній для звернення до органу ведення Реєстру.

У разі включення виборця до Реєстру орган ведення Реєстру надсилає на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру.

ІІІ. Зміна персональних даних.

Відповідно до статті 20 Закону України „Про державний реєстр виборців” кожен виборець у разі зміни його персональних даних, може особисто звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред'являються органу ведення Реєстру.

Виборець, який постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на подання такої заяви іншу особу.

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, звертається із заявою до відповідної закордонної дипломатичної установи України, яка невідкладно передає заяву разом з документами (їх копіями), що додаються до неї, органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця.

IV. Відповідальність за порушення.

Законами України передбачається кримінальна, адміністративна та інша юридична відповідальність за зловживання доступом або за несанкціонований доступ до Реєстру, порушення передбачених цим та іншими законами правил захисту персональних даних та програмного забезпечення Реєстру, за неправомірне використання та поширення персональних даних Реєстру, інші порушення вимог Закону України «Про Державний реєстр виборців» .

Громадяни несуть відповідальність за:

1) умисне подання органу ведення Реєстру завідомо недостовірних відомостей або відомостей з метою кратного включення виборця до Реєстру;

2) несанкціонований доступ до Реєстру;

3) несанкціоноване копіювання, розповсюдження та використання отриманої політичною партією копії бази даних Реєстру чи її частини для цілей, не передбачених цим Законом.

 Реалізація громадянами України права голосу на позачергових виборах народних депутатів України

26 жовтня 2014 року відбудеться голосування на позачергових виборах народних депутатів України.

Реалізація права голосу на виборах народних депутатів України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

У зв’язку з необхідністю забезпечення реалізації громадянами України, які постійно або тимчасово проживають за кордоном, виборчих прав повідомляємо, що для зручності виборців на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії  «Державний реєстр виборців» www.drv.gov.ua впроваджено сервіс «Особистий кабінет виборця».

У «Особистому кабінеті виборця» громадянам надано можливість перевірити інформацію про своє включення (не включення) до Державного реєстру виборців та про свою виборчу адресу у Реєстрі.

Звертаємо увагу, що частиною дев’ятою статті 36-1 Закону України «Про вибори Президента України» чітко визначено, що у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Також просимо врахувати, що, зважаючи на надзвичайно стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями законодавства, відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

 ЗМІНИ У ПРАВИЛАХ ПОСТАНОВКИ НА ТИМЧАСОВИЙ КОНСУЛЬСЬКИЙ ОБЛІК

Громадяни України, які планують тимчасово перебувати на законних підставах за кордоном понад три місяці, приймаються на тимчасовий консульський облік у відповідній ЗДУ на термін, зазначений у виданому компетентними органами іноземної держави дозволі, що дає право на проживання в цій державі.

Форма такого дозволу не є визначеною, оскільки національним законодавством окремих країн можуть встановлюватися різні типи дозвільних документів, які дають право на безперервне проживання строком понад 3 місяці та, відповідно, слугувати підставою для прийняття на тимчасовий консульський облік. Зокрема, таким документом може бути національна довгострокова віза, видана консульською установою РК в Україні, що дає право на проживання строком понад 3 місяці на працевлаштування, лікування, навчання тощо без необхідності отримання окремих дозволів на проживання.

Одночасно, треба окремо відзначити, що:

1. прийняття на консульський облік здійснюється на добровільній основі на підставі заяви громадянина України або його законного представника, яка подається до ЗДУ особисто або надсилається поштою.

2. за прийняття на тимчасовий консульський облік консульський збір не стягується.

3. персональні дані громадян, які приймаються консульством на тимчасовий консульський облік, відповідно до положень Закону України від 1 червня 2010 року № 2297-VI «Про захист персональних даних», у подальшому не передаються до податкових та інших органів України.

4. кожний громадянин України за власним бажанням в будь-який момент може знятися з консульського обліку шляхом подання відповідної заяви про зняття з обліку.

5. за зняття з консульського обліку консульський збір не стягується.

 ФОРМУВАННЯ СПИСКІВ ВИБОРЦІВ на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року

У зв’язку з проведенням 26 жовтня 2014 року виборів народних депутатів України чинним законодавством України у повній мірі забезпечується можливість участі у виборчому процесі всім громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном.

Необхідно пам’ятати, що громадяни України, які проживають або перебувають у період підготовки та проведення виборів за межами України, реалізують своє право голосу на виборах на загальних підставах, незалежно від правових підстав перебування на території іноземної держави, а також перебування чи неперебування на консульському обліку.

Законом України про «Державний реєстр виборців», зокрема положеннями його статей 19 та 20 встановлено, що виборець, який проживає чи перебуває за межами України, може звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України, у нашому випадку до Консульського відділу Посольства України у Республіці Казахстан, генерального консульства України у м. Алмати, щодо свого включення до Реєстру, зміни його персональних даних у Реєстрі, в тому числі щодо зміни виборчої адреси. Вказаний Закон України чітко визначає порядок звернення щодо внесення таких змін.

Статтями 40 та 44 «Про вибори народних депутатів України» передбачено, що виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців, тобто у нашому випадку консульської установи України в РК, із заявою про уточнення попереднього списку виборців, яка може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня голосування. Тобто до 20 жовтня 2014 року включно.

Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.

Відповідну інформацію, включаючи форми заяв, розміщено на веб-сайті Посольства України в Республіці Казахстан у розділі „Консульські питання. Голосування громадян України за кордоном” за адресою: http://kazakhstan.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/voting-abroad

Варто при цьому враховувати, що частиною десятою статті 44 Закону України «Про вибори народних депутатів України» чітко визначено, що у день голосування зміни до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно шляхом виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців.

Отже, з метою забезпечення положень виборчого законодавства України консульськими установами здійснюється щомісячне оновлення бази даних Державного реєстру виборців, яке також включає відомості отримані від громадян України, що перебувають за кордоном у встановленому порядку зазначеним вище Законом України.

Списки виборців відповідно до статей 27, 28 Закону України «Про Державний реєстр виборців» готуються окремо для кожної закордонної виборчої дільниці. При цьому до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до Реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці.

Таким чином, до списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються виборці не у зв’язку з їх перебуванням на консульському обліку, а за їх виборчою адресою, яка відповідно до Реєстру виборців відноситься до цієї виборчої дільниці.

Просимо враховувати, що, зважаючи на стислі терміни формування списків виборців, встановлені положеннями Закону України «Про вибори народних депутатів України», відповідні заяви мають подаватися виборцями заздалегідь.

Крім цього, користуючись он-лайн сервісом «Особистий кабінет виборця» на веб-сторінці Державного реєстру виборців, виборець може перевірити своє включення до Державного реєстру виборців.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux