• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Заява ПУ в РК у зв’язку зі статтею видання Tengrinews.kz
Опубліковано 19 листопада 2014 року о 09:21

Наприкінці минулого тижня видання Tengrinews.kz опублікувало відповідь Віце-міністра енергетики РК М.Мірзагалієва на запитання щодо готовності Казахстану поставляти природний газ до України, в якій було зазначено, що на даний час експорт казахстанського “блакитного палива” здійснюється лише у напрямку РФ, а його реалізація проводиться на російському кордоні.

Віце-міністром енергетики РК також було зауважено, що з огляду на особливості діючої газотранспортної системи РК, а також положення Договору про ЄЕАС, на сьогодні поставка газу до України та інших європейських країн можлива лише через територію РФ. Але, при цьому, доступ до послуг природних монополій сторін передбачений лише для задоволення потреб держав-членів ЄАЕС, тобто без виходу до третіх країн.

Відповідаючи на запити Tengrinews.kz щодо заяви Тимчасового повіреного у справах України в РК Ю.С.Лазебника стосовно готовності України напряму купувати казахстанський газ, М.Мірзагалієв зазначив, що від офіційної влади України не надходило запитів щодо можливостей закупівлі та здійснення поставок газу з Казахстану до України.

Разом з тим, маємо зазначити, що з метою з’ясування наявних можливостей щодо постачання природного газу в Україну, українська сторона неодноразово порушувала згадані питання перед казахстанськими партнерами.

Зокрема, на прохання НАК «Нафтогаз України», враховуючи п.4.1 Протоколу 11-го засідання спільної Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва, підписаного 2 квітня 2013 року в м.Києві, в якому Сторонами було зафіксовано домовленість продовжувати співробітництво з вивчення можливостей реалізації проектів у паливно-енергетичному комплексі, 15 липня 2014 року ПУ в РК було надіслано листа на адресу АТ “КазМунайГаз” та його дочірнього АТ “КазТрансГаз” з пропозицією розглянути можливість організації зустрічі з керівництвом вказаних казахстанських структур з метою обговорення стану і перспектив українсько-казахстанського співробітництва в енергетичній сфері.

Проте, незважаючи на офіційне звернення Посольства та періодичні телефонні розмови з радником Голови АТ “КазТрансГазу”, казахстанська сторона, посилаючись на складнощі, пов’язані з реструктуризацією уряду та відповідними змінами на керівних постах, так й не спромоглася підготувати офіційну відповідь Посольству щодо можливих термінів проведення зустрічі.

З огляду на триваючу невизначеність, у вересні ц.р., дипломати Посольства звернулися  повторно. 

Проте, офіційної відповіді щодо можливостей проведення переговорів та їх строків так і не було отримано.

Останній раз питання поставок казахстанського природного газу в Україну порушувалося другим Президентом України Л.Д.Кучмою під час його візиту до Астани та зустрічі з Президентом РК Н.А.Назарбаєвим, у ході якої казахстанським лідером було відзначено можливість продажу кількох мільярдів кубометрів казахстанського природного газу, але за умови організації його вивезення Україною.

Наразі Посольство продовжує очікувати офіційної відповіді від казахстанських компаній і готове докласти всіх необхідних зусиль для організації зустрічі представників українських та казахстанських компаній, заінтересованих у винайденні нових можливостей для розвитку взаємовигідного українсько-казахстанського співробітництва у газовій сфері.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux