• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом
Опубліковано 27 червня 2014 року о 13:08

27 червня 2014 року в Брюсселі Україна підписала економічну частину Угоди про асоціацію (Угода) і Заключний акт з Європейським Союзом.

Підпис під документом поставив Президент України Петро Порошенко (політична частина була підписана в березні ц.р.).

Церемонія відбулася в будівлі Ради Європейського Союзу в Брюсселі о 10:00 за місцевим часом.

З української сторони на церемонії також були присутні Міністр закордонних справ Павло Клімкін, Перший помічник Президента Юрій Онищенко, заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий, представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.

Підписання Угоди - це відповідь на сподівання народу України. Протести, які згодом привели до кардинальних змін у внутрішньому житті України, почалися саме з невдоволення людей припиненням підготовки до підписання Угоди у листопаді 2013 року. Європейська ідея консолідувала українців. Сьогодні в українському суспільстві панує широкий консенсус щодо європейського вибору України.

Угода про асоціацію покликана забезпечити якісно новий, поглиблений формат відносин між Україною та ЄС. Вона являє собою унікальний двосторонній документ, який виходить далеко за рамки подібних угод, укладених ЄС свого часу з країнами Центральної та Східної Європи. Угода не тільки закладає якісно нову правову основу для подальших відносин між Україною та ЄС, а й слугуватиме стратегічним орієнтиром для проведення системних соціально-економічних реформ в Україні, широкомасштабної адаптації законодавства України до норм і правил ЄС.

З підписанням Угоди відносини між Україною та ЄС переходять на новий рівень - від партнерства і співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Важливим елементом Угоди є положення про створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі. Україна розглядає Угоду про асоціацію як важливий крок на шляху наближення в перспективі до наступного етапу - підготовки до вступу в ЄС.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є точкою відліку для нового етапу в історії України - етапу розвитку держави на основі європейських цінностей демократії, верховенства права, поваги до прав людини.

Підписавши з ЄС Угоду про асоціацію, Україна зміцнила свої позиції в сучасній системі міжнародних відносин як надійний і передбачуваний партнер, як країна, що розвивається на основі загальновизнаних демократичних принципів.

Для України основною цінністю цього документа є те, що він являє собою чіткий план проведення реформ за європейським зразком у всіх сферах суспільного життя. Мета реформ - утвердження демократичної прозорої системи державної влади, верховенства права та забезпечення ефективно діючої ринкової економіки. Ці фактори є передумовою для подальшого динамічного розвитку країни.

Імплементація Угоди має сприяти виконанню ключових завдань реформ: забезпечення необхідного механізму стримувань і противаг в системі державної влади (конституційна реформа), викорінення корупції, зміцнення незалежності суддів, реформування прокуратури та правоохоронних органів, дерегуляції економіки та створення сприятливого бізнес-клімату.

Одним з істотних позитивів процесу імплементації цієї Угоди є широкомасштабна адаптація національного законодавства до законодавства ЄС. Адаптація торкнеться сфери послуг, антимонопольного законодавства, порядку державних закупівель, сільськогосподарських стандартів, промислових технічних регламентів, сфери транспорту, енергетики, охорони навколишнього середовища. Важливо також, що гармонізація законодавства має конкретні часові рамки.

Зобов'язання, які взяла на себе Україна, можна порівняти із зобов'язаннями країн-кандидатів на членство в ЄС. Відповідно, виконання Угоди про асоціацію з ЄС дозволить Україні наблизитися до копенгагенських критеріїв членства в ЄС. Угода про асоціацію з ЄС - це важливий крок у напрямку досягнення стратегічної мети України - набуття повноправного членства в ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux