• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Пріоритети Головування України в Співдружності Незалежних Держав у 2014 році
Опубліковано 06 лютого 2014 року о 10:58

Головування України в Співдружності Незалежних Держав у 2014 році буде спрямовано на забезпечення подальшого поступального розвитку Співдружності Незалежних Держав та зміцнення взаємовигідного співробітництва, що відповідає національним інтересам кожної держави-учасниці.   Пріоритетними завданнями будуть такі.

В зовнішньополітичній сфері.

 

Зміцнення добросусідських відносин між державами-учасницями СНД.

Створення зовнішньополітичних передумов для збереження позитивної динаміки і поглиблення взаємовигідного співробітництва між державами-учасницями Співдружності в умовах розвитку європейських і євразійських інтеграційних процесів.

Зміцнення взаємодії держав-учасниць СНД з Європейським Союзом в умовах формування відносин політичної асоціації та економічної інтеграції між окремими державами-учасницями СНД та ЄС. Проведення міжнародних заходів, конференцій, консультацій з метою пошуку шляхів  наближення до спільних економічного, гуманітарного, екологічного та інших просторів.

 

В економічній сфері.

 

Реалізація положень Договору про зону вільної торгівлі з дотриманням  стандартів  Світової організації торгівлі.  Формування умов для рівноправної конкуренції, захисту прав власника, інвестора, можливості знімати штучні бар’єри, які перешкоджають торговельному та інноваційному співробітництву.

Активізація співпраці держав-учасниць СНД з Європейським Союзом, залежно від різних форматів та рівнів співпраці з ЄС (Угода про асоціацію, Партнерство заради модернізації ЄС-РФ тощо) у сфері гармонізації технічних промислових стандартів, ветеринарних та фітосанітарних норм, митної взаємодії, з метою ліквідації та запобіганню виникнення нетарифних торговельних бар’єрів. Засади такої взаємодії повинні ґрунтуватися на принципах недопущення погіршення умов торгівлі, недискримінації, визнання еквівалентності та добросовісної адміністративної взаємодії, закріплених у відповідних секторальних угодах СОТ.

Вироблення на основі норм і принципів СОТ механізмів розгляду спірних питань у торгівлі.

Сприяння підготовці проектів угод про транзит трубопровідним транспортом, про торгівлю послугами, протоколу про поетапне скасування експортного мита.

         Сприяння реалізації другого етапу (2012-2015 рр.) Стратегії економічного розвитку СНД на період до 2020 року, забезпечення виконання відповідного Плану заходів.

 

У сфері транспорту.

 

Сприяння реалізації Пріоритетних напрямків співробітництва держав - учасниць СНД у сфері транспорту на період до 2020 року.

Здійснення заходів щодо реалізації Концепції стратегічного розвитку залізничного транспорту держав-учасниць СНД до 2020 року.

 

У сфері енергетики.

 

Активізація багатостороннього діалогу з партнерами по Співдружності з питань транспортування енергоресурсів, забезпечення безпеки і надійності їх постачання, вироблення зрозумілих і чітких принципів діяльності держав-учасниць на міжнародному ринку енергоносіїв.

Розширення існуючого рівня співпраці у питаннях, пов’язаних з електропостачанням (зокрема, в рамках налагодження системного діалогу між Електроенергетичною радою СНД та Європейським союзом електроенергетичної промисловості), відновлюваними джерелами енергії та раціональним використанням енергії.

Сприяння реалізації Концепції співробітництва держав-учасниць СНД у сфері енергетики.

Забезпечення виконання Плану першочергових заходів щодо реалізації Рамкової програми співробітництва держав - учасниць СНД в галузі мирного використання атомної енергії на період до 2020 року «Співробітництво «Атом – СНД».

Активізація співробітництва між державами - учасницями СНД у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлювальної енергетики (зокрема у реалізації спільних взаємовигідних проектів).

 

У сфері боротьби з новими викликами і загрозами.

 

Сприяння реалізації міждержавних програм щодо протидії тероризму та іншим насильницьким проявам екстремізму (на 2014-2016 рр.), боротьби з торгівлею людьми (на 2014-2018 рр.), боротьби зі злочинністю (на 2014 - 2018 рр.), боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та їх прекурсорів і протидії наркоманії (на 2014-2018 рр.), а також активізацію діяльності відповідних галузевих органів та інформаційного обміну.

 

У гуманітарній, науково-технічній та інноваційній сферах.

 

Подальший розвиток Співдружності як універсального майданчика для міжкультурного діалогу і гуманітарної взаємодії.

Забезпечення реалізації діючих програм Співдружності в сфері гуманітарного співробітництва, в галузі культури, фізичної культури і спорту, міжнародного молодіжного співробітництва.

Виконання Плану основних заходів щодо підготовки до святкування 70-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

Взаємний обмін інформацією у гуманітарній сфері між науковими установами академій наук країн СНД.

Здійснення заходів, передбачених Переліком пілотних міждержавних інноваційних проектів, відповідно до Міждержавної програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року.

У контексті оголошення 2014 року Роком туризму в СНД забезпечення прийняття і реалізація Стратегії розвитку інтеграційних процесів у сфері туризму на теренах СНД на період до 2020 року.

Надання всебічної інформаційної підтримки Міждержавній Програмі «Культурні Столиці Співдружності».

Розвиток партнерських зв’язків між вищими навчальними закладами України  та вищими навчальними закладами держав-учасниць  СНД.

style=Виконання Плану основних заходів щодо підготовки до святкування 70-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

style=

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux