• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
Навчання громадян Казахстану у вищих навчальних закладах України
Опубліковано 01 березня 2016, 08:51

01
березня
2016
вiвторок
-
31
грудня
2016
субота
Додати в календар 2016-03-01 00:00:00 2016-12-31 00:00:00 Europe/Kiev Навчання громадян Казахстану у вищих навчальних закладах України [email protected]

Цього року (2016-2017) для навчання громадян Казахстану у вищих навчальних закладах України виділено 40 місць

Міністерство освіти і науки України у листі, адресованому Міністерству освіти і науки Республіки Казахстан, повідомило про виділення у 2016 році місць, що фінансуються за рахунок державного бюджету України, для навчання громадян РК у вищих навчальних закладах нашої країни з технічних, економічних і гуманітарних спеціальностей.

Відповідно до чинної українсько-казахстанської міжвідомчої Угоди виділено 40 місць, у тому числі:

- 30 місць – за освітніми програмами бакалавра, з яких 15 – для громадян Казахстану українського походження;

- 10 місць – за освітніми програмами магістра, з яких 5 – для громадян Казахстану українського походження.

У зв’язку з чинним механізмом фінансування вищих навчальних закладів України прийом іноземних громадян здійснюватиметься в суворій відповідності з доданим переліком українських вищих навчальних закладів і спеціальностей. МОН України просить МОН РК подавати на кожне виділене для навчання місце лише по одному кандидату.

Навчання іноземних громадян у вищих навчальних закладах України за рахунок державних стипендій здійснюється українською мовою.

Кандидати, які не володіють мовою навчання, можуть бути зараховані на підготовчі факультети (відділення).

На кожного кандидата, відібраного для навчання в українських вищих навчальних закладах, необхідно сформувати особову справу, яка включає:

- анкету встановленого зразка, заповнену друкованими літерами з фотографією, прикріпленою у правому верхньому кутку анкети;

- копії сторінок паспорта із зазначенням громадянства та прописки;

- копії документа про освіту із зазначенням оцінок з усіх предметів (учні шкіл надають довідку про навчання у випускному класі загальноосвітньої школи з оцінками за півріччя, завірену директором школи). Документ має бути перекладений українською мовою та завірений Посольством України в Казахстані;

- копію посвідчення закордонного українця (для громадян Казахстану українського походження).

Документи кандидатів на навчання МОН РК має надіслати Міністерству освіти і науки України до 1 травня 2016 року.

Недоукомплектовані досьє кандидатів, а також пропозиції, що надійдуть на адресу МОН України з порушенням встановлених термінів та умов, до розгляду не прийматимуться.

Кандидати, рекомендовані на навчання за рахунок державних стипендій України, повинні прибути до вищих навчальних закладів не пізніше 10 вересня 2016 року та особисто подати такі документи:

а) оригінал і копію документа про освіту із зазначенням вивчених предметів та отриманих із них екзаменаційних оцінок;

б) медичну довідку про стан здоров’я, завірену офіційним органом охорони здоров’я Казахстану, яка видається не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

в) копію документа про народження;

г) дійсний поліс медичного страхування;

д) копію паспорта;

е) 6 фотокарток розміром 3x4 см.

Документи, визначені в пунктах а), б), в), повинні бути перекладені українською, нотаріально завірені та легалізовані Посольством України в Республіці Казахстан.

Кандидатам, які прибувають на навчання в Україну, необхідно також придбати медичну страховку, що включає амбулаторне і стаціонарне медичне обслуговування.

Зарахування кандидата на навчання здійснюється наказом вищого навчального закладу на підставі направлення Міністерства освіти і науки України.

Українська сторона забезпечує стипендіатів безкоштовним навчанням, стипендією в розмірі та порядку, встановленому для українських студентів, проживанням у гуртожитку з оплатою, передбаченою для громадян України, медичним обслуговуванням відповідно до законодавства України.

Оплата за навчання на підготовчому факультеті (відділенні) вищих навчальних закладів України здійснюється за рахунок власних коштів студентів, стипендія в цей період не сплачується.

Міністерство освіти і науки України не несе витрат на проїзд кандидатів до місця навчання і назад після закінчення навчання або в разі їх відрахування.

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан (на веб-сайті МОН РК розміщуються умови цьогорічного конкурсу, анкета, переліки спеціальностей тощо).

 

Посольство України

в Республіці Казахстан

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux