• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Русский
ІV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка
Опубліковано 15 січня 2014, 05:46

15
січня
2014
09:30
середа
-
20
лютого
2014
17:30
четвер
Додати в календар 2014-01-15 09:30:00 2014-02-20 17:30:00 Europe/Kiev ІV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка З 15 січня по 20 лютого 2014 року МОН України організовується IV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка з числа українців, які проживають за межами України. [email protected]

Вік учасників: 10-12 років

 

1.     Творче завдання

          Дайте розгорнуті відповіді на запитання: у чому полягає актуальність поданих нижче рядків із віршів Т. Шевченка? Чи погоджуєтеся Ви з думками українського поета? 

1.     Не дуріте самі себе,
Учітесь, читайте,
І чужого научайтесь,
Й свого не цурайтесь.

 

2.     …хто матір забуває,
Того Бог карає,
Того діти цураються,
 В хату не пускають.

24 бали

Вік учасників: 13-14 років

 

1. Творче завдання

 

Напишіть твір-роздум (максимальний обсяг: 2 стор.) на тему «Шевченків «Кобзар» – поетичний літопис буття українського народу», у якому обґрунтуйте думку про те, що  Шевченків «Кобзар» засвідчив появу першого великого поета в Україні.

 

У творі-роздумі використайте однорідні означення, відокремлені додатки, називні односкладні речення, цитати із творів Т. Шевченка.

 

24 бали

Вік учасників: 15-16 років

 

 

1. Творче завдання

Напишіть твір-роздум (максимальний обсяг: 2,5 стор.), у якому доведіть або спростуйте думку Івана Франка: «Кавказ» — найкраще свідоцтво могутнього, всеобіймаючого, щиролюдського почуття нашого поета».

У творі-роздумі використайте риторичні запитання, безособові односкладні речення, складнопідрядні речення з підрядними наслідковими, цитати із творів Т. Шевченка.

 

24 бали

Вік учасників: 17-19 років

 

1. Творче завдання

 

Поміркуйте над такими словами Олеся Гончара: «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас. Він &‐ як сама душа нашого народу, правдива і щира...».

Напишіть твір-роздум (максимальний обсяг: 3 стор.) із назвою «Шевченко – це той, хто живе в кожному з нас», у якому доведіть або спростуйте думки українського письменника.

У творі-роздумі використайте порівняння, складнопідрядні речення з підрядними умови та мети, цитати із творів Т. Шевченка.

 

24 бали

Студенти коледжів

 

1. Творче завдання

Відомий російський письменник, публіцист і критик Олександр Іванович Герцен так оцінив значення творчості Т. Шевченка: «Він тим великий, що    він — цілком народний письменник».

Підтвердьтеабо спростуйте цю тезу російського літератора. Аргументуючи думки, покликайтеся на поетичні твори Т. Шевченка. У тексті використайте відокремлені означення й відокремлені додатки. (Обсяг роботи: до 3 стор.).

 

24 бали

Студенти університетів та академій

 

1. Творче завдання

Поміркуйте над такими словами Павла Грабовського про українського Кобзаря: «Невмираючий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення».

Напишіть твір-роздум (максимальний обсяг: 3 стор.) із назвою «Невмираючий дух Шевченка», в якому наведіть аргументи, які б підтверджували думку українського письменника.

У творі-роздумі використайте складні речення з різними видами синтаксичного зв’язку, складнопідрядні речення з підрядними допустовими та наслідковими, цитати із творів Т. Шевченка.

 

 

24 бали

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux