Посольство України в Республіці Казахстан

Київ 01:54

Політичні відносини між Україною та Казахстаном

Визнання України: 23 грудня 1991 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 23 липня 1992 року.

Діалог високого рівня:

25 вересня 2019 р. - зустріч Президента України В.О.Зеленського  з Президентом Республіки Казахстан К-Ж.Токаєвим на полях 74-ї ГА ООН у Нью-Йорку. 

В ході зустрічі Сторони обговорили поточний стан і перспективи подальшого розвитку двостороннього співробітництва в багатьох сферах діяльності, а також обмінялися  запрошеннями щодо здійснення офіційних  візитів на вищому рівні. 

  • 8-9 жовтня 2015 р. - офіційний візит Президента України П.О.Порошенка до Казахстану.

У рамках візиту пройшли переговори на найвищому рівні віч-на-віч та у розширеному форматі. Глава Української держави разом з Н.А.Назарбаєвим взяв участь у двосторонньому бізнес-форумі, а також провів зустріч з Прем’єр-міністром РК К.К.Масімовим.

Під час проведених зустрічей було розглянуто широке коло актуальних питань українсько-казахстанського співробітництва, передусім, щодо подальшого розвитку політичного діалогу та узгодження запланованих на 2016 рік двосторонніх заходів на високому та найвищому рівнях.

  • 22 грудня 2014 року – робочий візит Президента Казахстану в Україну.

За підсумками переговорів досягнуто принципових домовленостей щодо активізації співробітництва в енергетичній, машинобудівній, авіабудівній, космічній галузях та поглиблення кооперації у військово-технічній сфері. Також обговорювалися питання співпраці у космічній сфері, зокрема, об’єднання можливостей виробництв українських КБ "Південне", "Південмашу" та "Хартрону" з можливостями казахської сторони, включаючи космодром "Байконур".

  • 7 червня 2014 року – візит Прем’єр-міністра Республіки Казахстан К.Масімова в Україну для участі в церемонії інавгурації Президента України П.О.Порошенка.
  • 26 серпня 2014 року – зустріч Президента України П.О.Порошенка з Президентом Казахстану Н.А.Назарбаєвим у рамках консультацій у форматі ЄС-Україна-«Євразійська трійка» (м. Мінськ).

Сторони обговорили важливість українсько-казахстанських відносин та перспективи співпраці у багатьох сферах. За підсумками переговорів пріоритетними питаннями були визначені шляхи врегулювання ситуації в Луганській та Донецькій областях.

  • 24-25 вересня 2013 року - робочий візит Прем'єр-міністра України в Республіку Казахстан для участі в засіданні Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав урядів.

Українською стороною було запропоновано, а Казахстанська сторона підтримала ініціативу щодо створення спільного зернового пула з метою оптимізації напрямків експортування зерна. Також Українською стороною було наголошено на принциповій зацікавленості України у вступі РК до СОТ.

Діалог на рівні зовнішньополітичних відомств:

  • 13-15 жовтня 2013 року - робочий візит до Казахстану Міністра закордонних справ України, Діючого голови ОБСЄ.

Під час переговорів з Міністром закордонних справ РК та зустрічей з іншими офіційними чинниками РК обговорено попередні підсумки головування України в ОБСЄ, актуальні двосторонні та міжнародні проблеми.

  • 5-6 грудня 2013 року - Робочий візит в Україну Міністра закордонних справ РК Є.Ідрісова з метою участі у Київському саміті ОБСЄ.

 Міжпарламентське співробітництво:

У Верховній Раді України створено Парламентську групу зі співробітництва з Мажилісом Парламенту Республіки Казахстан.  У Мажилісі (нижня палата) Парламенту РК створено аналогічну групу.

  • 11 квітня 2013 року - зустріч Голови Верховної Ради України з Головою Мажилісу Парламенту РК в рамках засідання МПА СНД.

Двосторонні органи високого рівня: спільна Міждержавна українсько-казахстанська Комісія з економічного співробітництва. У лютому 2013 року співголовою Комісії з казахстанської сторони призначено Першого заступника Прем’єр-міністра Казахстану Б.Сагінтаєва, з української сторони - Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г.Г.Зубка. 

13-та спільна Міждержавна українсько-казахстанська Комісія з економічного співробітництва відбулася 14-16 червня 2017 року в Астані. 

Договірно-правова база:

Кількість чинних документів – 87.

Ключовий документ: Договір про дружбу та співробітництво між Україною і Республікою Казахстан від 20 січня 1994 року.

На сьогоднішній день проходять узгодження чотирнадцять проектів двосторонніх документів.