Посольство України в Республіці Казахстан

Київ 00:54

Пам'ятні монети

Випущено в обіг пам’ятні монети, присвячені 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка

 

 

У вересні 2014 року Національний Банк Республіки Казахстан випустив в обіг пам’ятні монети, присвячені 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, зі срібла «proof» якості номінальною вартістю 500 тенге і зі сплаву «нейзильбер» номінальною вартістю 50 тенге.

Срібна монета і монета зі сплаву «нейзильбер» мають ідентичні зображення лицьового та зворотнього боків. Зображення на срібній монеті «proof» якості розташоване на дзеркальній поверхні.

На лицьовій стороні (аверсі) монет у центральній частині на орнаментальному тлі, складеному з казахського та українського орнаментів, зображено герб Республіки Казахстан. У нижній частині число («500» на срібній монеті, «50» на монеті зі сплаву нейзильбер) і напис «ТЕҢГЕ», що означають номінал монети. У лівому і правому секторі дзеркально зображено елемент національного орнаменту. По колу напис «ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ» державною мовою і «РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН» російською мовою. По колу виступає кант.

Монети виготовлено:

1) зі срібла 925-ї проби, маса – 31,1 грама, діаметр – 38,61 мм, якість виготовлення – «proof», тираж – 3000 штук;

2) зі сплаву «нейзильбер», маса – 11,17 грама, діаметр – 31 мм, тираж – 100 тисяч штук.

Пам’ятні монети номінальною вартістю 500 і 50 тенге обов’язкові до приймання за їх номінальною вартістю на всій території Республіки Казахстан за всіма видами платежів, а також для зарахування на банківські рахунки і для переказу, без обмеження розмінюються та обмінюються в усіх банках Республіки Казахстан.