Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 13:54

Заходи українських етнокультурних об'єднань Казахстану

В Казахстані діють 22 об’єднання українських громад. Про життя та проведені заходи кожної з них можна дізнатись з цього розділу сайту.

У разі бажання керівників громад висвітлити захід на сторінці Посольства – прохання направляти інформацію на адресу iryna.blashchuk@mfa.gov.ua, вказавши «ОУГ-«назва обєднання».

Про заплановані заходи можна дізнатись з розділу «Календар найважливіших подій, пам’ятних дат і заходів у житті українців Казахстану 2016 р.» або «Анонси» 

 

40 українських пісень було в репертуарі павлодарського співака Сєрика Аринова

У Павлодарському Товаристві української культури ім. Т.Г.Шевченка відзначили 80-річчя соліста народного хору Сєрика Аринова, який нещодавно пішов із життя, але залишив про себе добрі спогади, передає кореспондент МІА «Казінформ» з посиланням на прес-службу Будинку дружби.

Аринов родом з Баянаульського району, працював спочатку кіномеханіком, потім переїхав у Павлодар, працював помічником машиніста в управлінні залізниці і почав співати в знаменитому хорі тракторного заводу, яким довгі роки успішно керував народний артист СРСР Олександр Шиллер.

У цьому творчому колективі він співав майже тридцять років, а останні десять років талановитий виконавець співав у відомому українському народному хоровому колективі Павлодарського Товариства української культури ім. Т.Г.Шевченка.

Саме з українським хоровим колективом він став неодноразовим лауреатом міських та обласних пісенних фестивалів і конкурсів. В цілому С.Аринов віддав пісенній творчості 54 роки.

Для повної версії статті натисніть на заголовок, фото можна переглянути у галереї

 

Блискуча «Оксана» 

4 липня 2016 р. Національно-культурний центр українців «Оксана» відзначив 20-річний ювілей. Винуватців торжества привітав заступник Голови Асамблеї народу Казахстану Ерали Тугжанов.
Центр «Оксана» був створений ініціативною групою в кінці червня 1996 року. Серед десяти активістів - директор радгоспу «Дружба» Темірского району Володимир Наконечний, викладач Актюбінської педінституту, кандидат історичних наук Олександр Мих, педагог Юлія Савченко. Очолив центр Ярослав Кордецький.
Як розповідає одна з перших членів центру, солістка хору Любов Воробйова, у них не було свого приміщення для зборів, залу для репетицій, не було коштів для придбання національних костюмів.
- Все будувалося на ентузіазмі небайдужих людей, - каже вона, порівнюючи той час з нинішнім. - Зараз для етнокультурних об'єднань створені всі умови. У нас розкішний Будинок дружби, де є сусідами представники різних націй...

Для повної версії статті натисніть на заголовок, фото можна переглянути у галереї

 

5 червня 2016 р. члени українського етнокультурного об'єднання Мангістау, представники Асамблеї Народу Казахстану, акімату, журналісти поклали квіти до пам'ятника Тараса Шевченка на честь 155-ої річниці перепоховання Кобзаря.

.. Щорічно 5 червня ми відзначаємо цю дату [річницю перепоховання праху Кобзаря], влаштовуємо день пам'яті поета, читаємо його вірші, які зараз можна зустріти як на українському, так і в перекладі українською та російською мовами..

Для повної версії статті натисніть на заголовок, фото можна переглянути у галереї