Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 10:40

Що приховує дата 8 травня?

07 травня, 13:54

 

Історія

У багатьох країнах світу відзначають День перемоги над нацизмом, або День закінчення Другої світової війни в Європі, але не 9 травня, а 8-го, коли був ратифікований "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником оперативного штабу генерал-полковником Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца.

8 травня 1945 року люди в багатьох містах світу вийшли на вулиці - святкували, цілувалися, танцювали, кричали, плакали – раділи завершенню війни.  

Для більшості європейців 8 травня асоціюється з кінцем того жаху, яким стала для всього світу Друга світова. 

9 травня – Сталін відкоригував Акт про капітуляцію, підписаний Німеччиною.   Відповідно, в СРСР саме цей день оголосили Днем перемоги.

День пам'яті і примирення в Україні

У зв'язку з недружнім ставленням Росії до України в ХХ столітті, і тому, що в Росії 9 травня перетворили в фальшивку, інструмент пропаганди, з жахливими гаслами типу "Можемо повторити" Україна дистанціювалася від відзначення цієї дати в його "радянському" вигляді. 

Президент України П.Порошенко в 2015 році підписав указ про відзначення Дня пам'яті та примирення, мета якого "гідно вшанувати подвиг українського народу, його значному внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, і висловити повагу всім борцям проти нацизму". 

Пам’ятаємо. Перемагаємо.