Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 10:51

В казахстанському місті Караганда відбулися заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років

24 листопада 2017, 14:56

22 листопада 2017 року па вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні представники Посольства спільно з активістами Товариства української мови ім. Т.Шевченка «Рідне слово» Карагандинської області взяли участь у поминальній молитві, яку провів Апостольський делегат для греко-католиків у Казахстані та Середній Азії о. Василь Говера у греко-католицькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці.

Після богослужіння учасники комеморативних заходів поклали квіти до пам’ятника українцям, депортованим у нелюдських умовах, у «телячих» вагонах, під холодну казахську зиму в далекому і трагічному жовтні 1947-го.

По тому відбувся вечір пам’яті, на якому вшановано хвилиною мовчання пам’ять мільйонів і мільйонів наших співвітчизників, замордованих усіма голодоморами, влаштованими безбожною комуністичною владою на теренах України щонайменше тричі: у 1921-23-х, 1932-33-х та в 1947-му.

Присутні на заході наголосили: Голодомор не зламав духу української нації; народ наш вистояв, створив власну державу, а нині героїчно і самовіддано бореться за свободу і незалежність. І врешті-решт – переможе!

На завершення відбувся, напевне, перший на терені Казахстану перегляд фільму «Гіркі жнива» – цьогорічної канадської кінострічки, яку наразі дивиться світовий глядач на всіх континентах, у більш ніж ста країнах світу. У фільмі в яскравій художній формі зображено одну з найжахливіших трагедій в історії людства, довго замовчувану радянською владою і все ще маловідому за межами України.