Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 06:54

25 маленьких казахстанців з важкими формами вад серця врятували українські лікарі

04 жовтня 2017, 06:36

В оприлюдненому телеканалом «24KZ» матеріалі під заголовком «25 маленьких казахстанців з важкими формами вад серця врятували українські лікарі за останні сім років» йдеться про тісну співпрацю України та РК в такій важливій сфері, як дитяча кардіологія. Зазначається, що починаючи з 2010 року провідні медичні установи обох країн підписали кілька меморандумів, провели спільні наукові заходи і головне - врятували сотні маленьких сердець.

Делегації казахстанських дитячих кардіохірургів регулярно відвідують Київський центр дитячої кардіології та кардіохірургії – найбільший у Європі медичний заклад, де щорічно проводиться близько 2000 операцій (99% із них – успішно) дітям із вродженими вадами серця. Це, наголошується в матеріалі, – одні з найкращих показників у світі у сфері дитячої кардіології. Стажування в Україні успішно пройшли близько 40 казахстанських лікарів. Фахівці Київського Центру дитячої кардіології також декілька разів відвідали клініки Казахстану, де провели понад 50 складних операцій і дали понад 500 консультацій. Завдяки тісному обміну досвідом між українськими та казахстанськими медиками, в Алмати відкрилося відділення кардіохірургії новонароджених, в якому перші операції проводили спільно українські і казахстанські лікарі.

Наприкінці жовтня у Київському Центрі дитячої кардіології відбудеться семінар, куди вже запрошено й казахстанських лікарів. Вітчизняні кардіологи розповідатимуть про розроблену в Україні методику, що використовується наразі в усьому світі. Вона дозволяє діагностувати пороки серця ще на стадії внутрішньоутробного розвитку і провести операцію в перші години життя маленького пацієнта.