Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 10:34

6 травня 2017 року в Посольстві України в РК відбулося вручення пам’ятних медалей ветеранам Другої світової війни

06 травня 2017, 10:08

На заході, крім шановних ветеранів Другої світової війни, були присутні заслужений енергетик Казахської РСР, почесний енергетик СРСР Булат Куанишев, директор науково-дослідного інституту «Алаш» ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Султан Хан Аккули, запрошений професор з України ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Петро Токар, дипломати Посольства.

Урочисту промову виголосив Тимчасовий повірений у справах України в РК Володимир Джиджора. Імена ветеранів зачитував військовий аташе,полковник Андрій Поліщук.

 

 

Володимир Джиджора нагадав присутнім, що саме на український землі, яку захищали запрошені ветерани Курмантай Фйтжанов, Рзагул Байкешев, Олег Лінник, Марія Полторацька, визначалася подальша доля людства - тут відбулися одні з наймасштабніших і найкривавіших битв з ворогом. На фронт пішли 1,2 млн. казахстанців, 250 – отримали звання Героя за визволення України.

"На захисті стояли люди різних національностей,- сказав Глава Посольства. Як приклад, льотчик Герой Радянського Союзу Амет-Хан Султана".

Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 року в Криму, в місті Алупка. Цей дивовижний чоловік по матері був кримським татарином, а по батькові - лакец, горець з Дагестану. Працював підручним котельного майстра в залізничному депо, одночасно навчався в аероклубі. У 1939 році за рекомендацією Сімферопольського залізничного депо його прийняли до Качинської військову авіаційну школу.

З червня 1941 року - на фронтах Другої світової війни. Амет-Хан Султан здійснив 359 бойових вильотів, провів 79 повітряних боїв, в яких збив 11 літаків супротивника особисто і 19 - в складі групи.

Гості вітали ветеранів зі святом, лунали побажання здоров’я та родинного щастя.

Наприкінці заходу присутні випили «Наркомовські 100 грам» української горілки з запашним українським салом та хрустким соленим огірком.

Вшанування пам’яті воїнів Другої світової війни продовжиться 9 травня. 

Останні новини

ДРУГИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ (м.Київ) | Вчора, 10:34

17–18 травня 2018 року в ТПП України під гаслом «Українці світу – для України» відбудеться Другий бізнес-форум української діаспори «Глобальна бізнес-дипломатія: український вимір».