Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 19:55

Науково-навчальні заклади Караганди досліджуватимуть депортацію українців до Казахстану

27 квітня, 15:15

21-22 квітня 2017 року українські дипломати відвідали Караганду, де провели низку громадсько-політичних та наукових заходів

21-22 квітня 2017 року ТПУ та дипломати Посольства в РК відвідали м.Караганда. В рамках поїздки були проведені заходи з просування продукції українського виробника “Баядера” на казахстанський ринок, вручено відзнаку Президента України – ювілейну медаль “70 років перемоги над нацизмом” ветерану ІІ Світової війни, учаснику звільнення України К.Ж.Дюсембекову,

вшановано пам’ять жертв політичних репресій в “Музеї пам’яті жертв політичних репресій с. Долинка” та покладено квіти до пам’ятника “Безвинно загиблим українцям у таборах КарЛАГу разом з пастирем Блаженним священномучеником отцем Олексієм Зарицьким” на Мамінькому (дитячому) цвинтарі с. Долинка.

Під час вручення відзнаки Президента України ветерану війни ТПУ В.Джиджора зазначив, що український народ пам’ятає подвиг ветеранів та залишається вдячним їм за визволення української землі від нацистів, а при покладанні квітів жертвам політичних репресій наголосив, що українцям необхідно завжди пам’ятати історію свого народу, його жертв з метою недопущення повторення жахів КарЛАГу.

Перебуваючи в Караганді, ТПУ зустрівся з представниками української громади та молоді з числа етнічних українців, яких поінформовано про поточну ситуацію в Україні, можливості навчання в українських ВНЗ у рамках Угоди між МОН України та МОН РК про співробітництво в галузі освіти і науки від 2010 року.

Також провів зустріч з директором Центру Етнокультурних та історико-антропологічних досліджень Карагандинського держуніверситету ім. Букєтова, доктором історичних наук Сактагановою З.Г., під час якої досягнуто домовленості про започаткування курсу лекцій ПУ в РК з історії України, залучення представників України до заходів КарДУ, університету “Болашак” та участі цих науково-навчальних закладів у проектах історико-наукових досліджень з питань депортації українців до Карагандинської області, спільну з українськими громадами та Українською Церквою організацію заходів у зв’язку з 70-ю річницею депортації українців до Казахстану у жовтні 2017 року.

Останні новини

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій | 16 травня, 07:06

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, встановлений указом Президента України у 2004 році. 

Вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні | 09 травня, 13:42

9 травня 2017 року з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Посольство України спільно з українцями Казахстану, професорським складом та студентами ЄНУ ім.Л.Гумільова, вшанували пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни панихидою в УГКЦ Св. Йосифа Обручника, пам'ятною ходою до монументу «Отан қорғаушылар» та покладанням квітів до Вічного вогню.

6 травня 2017 року в Посольстві України в РК відбулося вручення пам’ятних медалей ветеранам Другої світової війни | 06 травня, 10:08

На заході, крім шановних ветеранів Другої світової війни, були присутні заслужений енергетик Казахської РСР, почесний енергетик СРСР Булат Куанишев, директор науково-дослідного інституту «Алаш» ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Султан Хан Аккули, запрошений професор з України ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Петро Токар, дипломати Посольства.