Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 09:40

Прес-реліз Посольства України в Республіці Казахстан

21 квітня, 14:24

Міжнародний Суд ООН зобов'язав РФ забезпечити дотримання міжнародно-правових зобов'язань на період розгляду позову України

Міжнародний Суд ООН зобов'язав Російську Федерацію забезпечити дотримання своїх міжнародно-правових зобов'язань на період розгляду позову України.

19 квітня 2017 року Міжнародний Суд ООН прийняв визначальне рішення у справі України проти Російської Федерації про застосування тимчасових заходів.

Згідно з рішенням Міжнародного Суду ООН, Російська Федерація в окупованому Криму зобов'язана:

- Утримуватися від застосування і введення нових обмежень прав кримськотатарської громади, в тому числі щодо представницьких інститутів, включаючи Меджліс кримськотатарського народу.

- Забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Що стосується рішень в частині застосування Міжнародної конвенції про протидію фінансуванню тероризму, слід зазначити таке:

- Суд підтвердив наявність спору між Україною та Російською Федерацією щодо застосування Конвенції;

- Суд визнав дотримання Україною необхідної досудової процедури;

- Суд визнав наявність своєї попередньої (prima facie) юрисдикції щодо цього спору.

Міжнародний Суд ООН визнає серйозність ситуації, викликаної російськими актами агресії, і необхідність захисту українських громадян. Суд чітко вказав, що це актуально для Криму і Донбасу.

Суд чекає від Російської Федерації і України, як сторін Мінського процесу, реалізації індивідуальних і спільних заходів в інтересах повної імплементації «Комплексу заходів з виконання Мінських угод».

Примітно, що, згідно з рішенням Суду, сторонами Мінських домовленостей, відповідальними за їх виконання, є як Україна, так і Росія. Таким чином, Суд поставив крапку в питанні, чи є Росія стороною Мінських угод.

Суд також зобов'язав обидві сторони утримуватися від дій, що погіршують або розширюють предмет спору, або ускладнюють його вирішення.

Рішення Міжнародного суду ООН жодним чином не звільняє Російську Федерацію від своїх юридичних зобов'язань відповідно до Міжнародної конвенції про протидію фінансуванню тероризму.

Україна очікує, що Російська Федерація невідкладно і повною мірою виконає рішення Суду і припинить порушення міжнародного права стосовно України.

Україна високо цінує зусилля суддів Міжнародного суду в реалізації цього важливого рішення.

Україна закликає все міжнародне співтовариство уважно стежити за ходом виконання постанови суду і залучати Росію до відповідальності за її порушення.

Україна продовжує ретельну підготовку до слухань по суті, де буде доводити умисне та грубе порушення міжнародного права з боку Російської Федерації.

В рамках наступного етапу розгляду справи по суті, Україна представить всі необхідні докази для залучення Росії до відповідальності за порушення своїх міжнародно-правових зобов'язань.

Останні новини

21 травня - День пам’яті жертв політичних репресій | 16 травня, 07:06

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, встановлений указом Президента України у 2004 році. 

Вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні | 09 травня, 13:42

9 травня 2017 року з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Посольство України спільно з українцями Казахстану, професорським складом та студентами ЄНУ ім.Л.Гумільова, вшанували пам'ять загиблих воїнів Другої світової війни панихидою в УГКЦ Св. Йосифа Обручника, пам'ятною ходою до монументу «Отан қорғаушылар» та покладанням квітів до Вічного вогню.

6 травня 2017 року в Посольстві України в РК відбулося вручення пам’ятних медалей ветеранам Другої світової війни | 06 травня, 10:08

На заході, крім шановних ветеранів Другої світової війни, були присутні заслужений енергетик Казахської РСР, почесний енергетик СРСР Булат Куанишев, директор науково-дослідного інституту «Алаш» ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Султан Хан Аккули, запрошений професор з України ЄНУ ім. Л. М. Гумільова Петро Токар, дипломати Посольства.