Посольство України в Республіці Казахстан

, Київ 10:13

Україна виділяє 40 місць для навчання етнічних українців Казахстану у вищих навчальних закладах

21 квітня 2017, 13:25

Україна виділяє у 2017 році 40 місць за рахунок державного бюджету України на навчання казахстанців українського походження у вищих навчальних закладах за технічними, економічними і гуманітарними спеціальностями

Центральний корпус Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" ім. І.Сікорського

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України і Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співробітництво в галузі освіти і науки Україна виділяє у 2017 році 40 місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України, на навчання громадян Казахстану українського походження у вищих навчальних закладах України за технічними, економічними і гуманітарними спеціальностями, у тому числі: 30 місць - за освітніми програмами бакалавра, 10 місць за освітніми програмами магістра.

Навчання іноземних громадян здійснюється українською мовою. Кандидати, що не володіють мовою навчання, можуть бути зараховані на підготовчі відділення за власний кошт.

Кожен кандидат, відібраний на навчання у ВНЗ України, має подати такі документи:

- анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотографією, прикріпленою у правому верхньому куті анкети:

- копії сторінок паспорта з вказівкою громадянства і прописки;

- копії документа про освіту з вказівкою оцінок з усіх предметів (учні шкіл подають довідку про навчання у випускному класі загальноосвітньої школи з оцінками за півріччя, завірену директором школи). Документ повинен бути перекладений українською мовою і завірений Посольством України в Республіці Казахстан;

- копія посвідчення закордонного українця;

Неповні досьє кандидатів, а також досьє, що надійшли на адресу МОН з порушенням установлених термінів і умов, до розгляду не приймаються.

Документи кандидатів на навчання необхідно направити МОН України до 1 травня 2017 р.

Кандидати, рекомендовані на навчання, повинні прибути у ВНЗ у період з 25 серпня по 1 вересня 2017 р. й особисто подати такі документи:

а) оригінал і копію документа про освіту із вказівкою вивчених предметів і екзаменаційних оцінок;

б) копію паспорта;

в) поліс медичного страхування;

г) 4 фотокартки розміром 3x4 см.

Документи, визначені у пунктах а), б) повинні бути перекладені українською мовою і нотаріально завірені. Документ, визначений у пункті а), повинен бути офіційно завірений відповідно до законодавства країни їх видачі і легалізований Посольством України в Республіці Казахстан.

Кандидат повинен придбати медичну страховку, що включає амбулаторне і стаціонарне медобслуговування.

Зарахування кандидата на навчання здійснюється наказом ВНЗ на підставі направлення МОН України.

Українська сторона забезпечує студентів безкоштовним навчанням, стипендією, проживанням у гуртожитку з оплатою, медичним обслуговуванням відповідно до законодавства України. Видатки на проїзд до місця навчання і назад здійснюються самостійно. 

Останні новини

ДРУГИЙ БІЗНЕС-ФОРУМ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ (м.Київ) | Вчора, 10:34

17–18 травня 2018 року в ТПП України під гаслом «Українці світу – для України» відбудеться Другий бізнес-форум української діаспори «Глобальна бізнес-дипломатія: український вимір».